۰
آیت‌الله وحیدخراسانی:

جز خداوند هیچ‌کس را یارای وصف شهادت امام حسین (ع) نیست

  • ۲۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مرجع تقليد,امام حسين ع ,عاشورا,آيت‌الله وحيد خراساني

آیت‌الله وحیدخراسانی گفت: حادثه عاشورا، بهت‌انگیز است و هنوز نمی‌توانیم به عظمت این حادثه عظیم پی ببریم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار مبلغان نخبه حوزه علمیه قم اظهار کرد: هر کس کاری که انجام می‌دهد باید به آن معرفت داشته باشد، یعنی کاری که به او محول شده است اصل و فرع و ریشه نتیجه آن را بداند.

آیت‌الله وحیدخراسانی افزود: شغل مبلغان تبلیغ است و این کلمه باید کاملا تعریف شود، باید اصل و فرع ثمره اخلاق به خوبی بیان شود. برخی قضایا نیز هم قابل درک است و هم قابل بیان، اما برخی مسائل و قضایا قابل درک و بیان نیستند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: قضیه‌ای که نه قابل وصف و نه قابل بیان است و وصف آن از هیچ کسی جز خدای متعال بر نمی‌آید، قضیه شهادت سید الشهدا(ع) است.

وی بیان کرد: سیدالشهدا(ع) به قدری جایگاه و منزلت دارد که وقتی پیامبر(ص) به معراج رفتند که حتی جبرئیل(ع) از طی کردن این مرحله فرو ماند دو کلمه ذکر شده بود و آن «ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاه» بود.

آیت‌الله وحیدخراسانی گفت: ریشه این مصباح را باید در سوره نور و آیه نور جستجو کرد، باطن مصباح در این آیه حضرت زهرا(س) و دو مصباح امام حسن(ع) و امام حسین (ع)هستند، امام حسین(ع) روزی که به دنیا آمدند قنداقه ایشان به عرش رفت و در روز عاشورا در فرش جای گرفت.

وی گفت: جایگاه امام حسین(ع) به حدی بالاست که حاجت پیامبران (ع) در زیارت قبر ایشان است از جمله حضرت ابراهیم (ع)که آرزو داشتند به زیارت امام حسین(ع) بروند و اینجاست که کمیت عقل، حکمت و فقه برای شناخت این همه عظمت امام حسین(ع) لنگ می‌زنند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری حوزه، این استاد خارج فقه حوزه علمیه قم افزود: آنچه در این عالم دیده و دیده نمی‌شود و یا قابل درک است و قابل درک نیست همه برای امام حسین (ع)گریه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) شخصیتی است که پیامبر(ص) در روز عاشورا در قتلگاه برای ایشان حاضر شدند و خون گلوی امام حسین(ع) را به عرش بردند و این خون در شیشه تا قیامت طاق عرش را به لرزه در می‌آورد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.