حقیقت پور: منتقدان بیش از 100 پیشنهاد ارایه کرده اند/منتقدان قضاوت کنند ما دیکتاتوریم یا آنها

ایرنا نوشت: نایب رئیس کمیسیون ویژه برجام با تاکید بر این که تاخیر در اجرای برجام به نفع ما نخواهد بود، گفت: اگر نظام نظرش این است که با الزاماتی از این مرحله عبور کنیم ما باید با الزاماتی این را نهایی و اعلام کنیم.

منصور حقیقت پور افزود: آخرین وقت برای دولت درباره اجرای برجام 26 مهر ماه اعلام شده است، امروز 1+5 کارهای خود را انجام داده و منتظر این است که جمهوری اسلامی ایران نظر خود را اعلام کند و این به نفع ما نخواهد بود که تاخیر شود.
وی در مورد این که برخی ها مخالف برجام هستند، ادامه داد: دوستانی که می گویند طرح رد برجام را دارند به مجلس بیاورند اما در کمیسیون برجام شاهد بودیم که تنها یک نفر موافق رد برجام بود.
نایب رییس کمیسیون ویژه برجام مجلس با یادآوری این که دوستان ما در کمیسیون برجام نظر داشتند که هماهنگ با نظام جلو بروند، اظهار داشت: اگر نظام نظرش این است که با الزاماتی از این مرحله عبور کنیم ما باید با الزاماتی این را نهایی و اعلام کنیم.
حقیقت پور با تاکید بر این که باید تکلیف برجام در مجلس هر چه سریعتر مشخص شود، گفت: دوستان اگر در تدوین و بررسی طرح نظری دارند، می توانند ارائه کنند، همان گونه که ما شاهدیم این آقایان 100 تا پیشنهاد را تا دیروز ارائه کردند، این در حالی است که ما تا حالا برای طرحی این مقدار پیشنهاد را نداشتیم، آن ها بدانند که این پیشنهادات در مجلس بررسی می شود.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که شنیده ها حاکی از آن است که برخی ها به دنبال آبستراکسیون (عدم حضور عمدیِ گروهی از نمایندگان مجلس در هنگام رأی گیری) در جلسه فردا(یکشنبه) مجلس هنگام بررسی طرح اجرای برجام هستند، اظهار داشت: من هم این موضوع را شنیدم، البته دوستان مخالف برجام دوستان خوبی هستند،انتقاداتی به برجام وجود دارد، هم نقاط مثبت و منفی برجام بررسی شده و برای نقاط منفی برجام، طرح اجرای برجام به مجلس ارائه شده که این طرح فردا یکشنبه در مجلس بررسی می شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر اساس طرح اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام، دولت می تواند برجام را در راستای الزاماتی که در این طرح آمده اجرایی کند.

همچنین ایلنا نوشت: حقیقت پور عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام در خصوص انتقادهای زاکانی به گزارش اخیر کمیته ۵نفره که گزارش نهایی را خلاف قاعده عنوان کرده بودند، گفت: آنها که چنین مطالبی را بیان می‌کنند٬ باید خودشان قضاوت کنند ما دیکتاتور هستیم که نقدهای خود را مطرح کردیم٬ یا آنها؟

27214

کد N985467