علی لاریجانی: حمله روسیه به مواضع تروریست های سوریه تاکنون با دقت انجام شده است

ایرنا نوشت:رییس مجلس شورای اسلامی، قضاوت درمورد حمله روسیه به مواضع تروریست ها در سوریه را زود دانست و گفت: این حمله تاکنون با دقت نظر انجام شده است ولی باید صبر کرد که این کار تا کجا و با چه کیفیتی ادامه خواهد یافت.

علی لاریجانی پس از دیدار با رییس مجلس سنای لهستان در جمع خبرنگاران افزود: قضاوت در مورد حمله روسیه به مواضع تروریست ها در سوریه زود است البته قبل از این اقدامات مشورتی با ایران درباره ائتلافی برای مبارزه با تروریست ها انجام شد.
وی ادامه داد: فکر می کنم این حملات تا اینجا با دقت نظر انجام شده ولی باید دید تا کجا و با چه کیفیتی این کار صورت می گیرد.
لاریجانی در ادامه به تشریح محورهای دیدار با بوگدان بروسویچ گفت: همکاری در زمینه سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز، کشتی سازی، واگن سازی و صنایع از جمله این محورها بود.

بوگدان بروسویچ رییس مجلس سنای لهستان نیز در این نشست خبری مشترک از جمله محورهای گفت و گو با رییس مجلس ایران را مسایل منطقه به خصوص سوریه و عراق بیان کرد و اظهارداشت: من معتقدم با یافتن راه حلی برای بحران در منطقه خاورمیانه بر روی کشورهای همین منطقه است و لذا باید کاری کنیم تمام نیروهای سیاسی سوریه به توافق برسند.
وی داعش را گروهی جانی توصیف کرد و ادامه داد: مذاکرات من با رییس مجلس شورای اسلامی در این زمینه بسیار سازنده، پربار و بی پرده بود.
رییس مجلس سنای لهستان همچنین در پاسخ به سوالی درباره بحران مهاجران سوری و عراقی و حضور آنها در اروپا گفت: لهستان عضو اتحادیه اروپا است و معتقدم باید یک سیاست واحد در سطح این اتحادیه شکل گیرد البته آورگان از جنگ فرار می کنند و در واقع هیچ ربطی به باورهای مردم ندارد زیرا آنها از جنگ و نبرد گریزان هستند و این حق آنان است.
بروسویچ ادامه داد: پیش از این سیل مهاجران از طریق دریا بود اما حال این آوارگان از ترکیه و یونان وارد اروپا می شوند، در واقع مرز ترکیه در مقطع زمانی به روی مهاجران باز شد و اتحادیه اروپا نیز با ترکیه وارد مذاکره شد تا این وضعیت را مهار کند و شرایط را تغییر دهد.

وی با اعلام حمایت از مواضع اتحادیه اروپا و کشورهای همجوار در قبال مهاجران سوری و عراقی یادآور شد که اتحادیه اروپا باید این آورگان را به سرزمین های خود بازگرداند زیرا این افراد خانه و خانواده دارند و آنها را رها کرده و به اروپا آمده اند اما اتحادیه اروپا چندین هزار نفر از این افراد را می پذیرد.
وی خاطرنشان کرد: مسیر آورگان از اروپا می گذرد و این مشکل بزرگی ایجاد کرده و متاسفانه این مشکل فقط اقتصادی نیست، بلکه سیاسی است.

27214

 

کد N985441