23 کشته و زخمی در جریان تظاهرات کردهای سلیمانیه/ ادامه تظاهرات عراقی‌ها علیه فساد اداری

مردم عراق بار دیگر با برگزاری تظاهرات گسترده در استان‌های مختلف خواهان تسریع در روند اجرای اصلاحات و محاکمه مسئولان فاسد در نهادهای دولتی شدند. از سوی دیگر در جریان حمله تظاهرکنندگان کرد به مقر حزب بارزانی در استان سلیمانیه و درگیری با نیروهای امنیتی سه تظاهرکننده کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، مردم عراق با برگزاری تظاهرات در استان‌های بغداد، بصره، نجف، میسان، کربلا، بابل و دیوانیه خواهان تسریع در روند اجرای اصلاحات و محاکمه مسئولان فاسد شدند.

تظاهرکنندگان ضمن درخواست برای بهبود خدمات رسانی در نهادهای دولتی خواهان مبارزه با فساد اداری و برکناری مسئولان شدند.

شرکت‌کنندگان در تظاهرات استان بابل نیز خواهان برکناری مدحت المحمود، رئیس دستگاه عالی قضایی و منحل کردن پارلمان و شورای استانداری‌ها شدند.

تظاهرکنندگان در استان نجف نیز با تاکید بر خواسته‌های خود ضمن درخواست برای اصلاح دستگاه قضایی از روسیه خواستند حملات خود علیه تروریست‌ها را در عراق نیز انجام دهد.

از سوی دیگر، قادر اوتمان رسول، عضو پارلمان اقلیم کردستان عراق نیز با اعلام خبر حمله تظاهرکنندگان کرد به سلیمانیه اعلام کرد که در جریان حمله تظاهرکنندگان به مقر حزب "دموکرات کردستان" به رهبری مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در شهرستان "قلادزی" در شرق سلیمانیه سه تظاهرکننده کشته و 20 تن نیز زخمی شدند.

کردهای اقلیم کردستان عراق با برگزاری تظاهرات خواهان حل بحران ریاست اقلیم کردستان و حل مشکلات شهروندان شدند.

استان‌های سلیمانیه و اربیل طی روزهای گذشته صحنه تظاهرات کردها برای اجرای اصلاحات و پرداخت حقوق کارکنان بوده است.

در همین راستا، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق از تمامی طرف‌های سیاسی و نیروهای امنیتی خواست تا تدابیر لازم را برای کنترل تظاهرات کردها در استان سلیمانیه اتخاذ کنند.

وی در بیانیه‌ای اعلام کرد: کسانی که براساس قوانین عمل نمی‌کنند مسئولیت رخدادهای کنونی را برعهده خواهند داشت. من از نیروهای امنیتی و تمامی نهادها و احزاب سیاسی می خواهم تا بیش از این اجازه افزایش تنش‌ها را ندهند و به وظایف خود عمل کنند.

انتهای پیام

کد N985359