رئیس جمهور: طولانی شدن اجرای توافق هسته ای بر مشکلات اقتصادی کشور می افزاید

توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام ,حسن روحانی

رییس جمهور با اشاره به اینکه در تیرماه سال جاری توافق هسته ای به پایان رسیده بود، افزود: انتظار بود که بعد از چند هفته شاهد اجرای آن باشیم.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام حسن روحانی در نخستین همایش بین المللی سیاست های صنعتی و تجاری برای توسعه صادرات و اشتغال  ادامه داد: توافق هسته ای یکی از فرازهای بزرگ در سیاست خارجی و تاریخ دیپلماسی جهان است. در یک مسئله پیچیده بین المللی کشوری همچون ایران با 6 قدرت جهانی مواجه بود که بعد از دو سال تلاش و مذاکره به همان نقطه ای رسید که از روز اول دولت اعلام کرد که هدف در این مذاکرات نتیجه برد - برد است و ما به این نتیجه دست یافتیم.
رییس جمهوری تصریح کرد: میز دیپلماسی برای اولین بار در دهه های اخیر نشان داد که قدرت منطق می تواند بر قدرت تهدید و فشار پیروز شود.

اهم اظهارات وي از اين قرار است:

** اگر بتوانیم از بخش خصوصی حمایت لازم انجام دهیم، موانع تولید را برداریم و فضای رقابتی داشته باشیم، می توانیم از موانع و مشکلات عبور کنیم.
** برای اینکه کشوری بتواند از لحاظ اقتصادی در مسیر رونق قرار گیرد، شاهد ثبات در حرکت اقتصادی بوده و آینده ای امیدآفرین داشته باشد. اقتصادی که مسیر آینده آن مشخص باشد و به ثبات حرکت سیاست هایی که چارچوب اقتصادی را تعیین می کند، اطمینان داشته باشد، ضروری بود دولت یازدهم با شرایطی که در آغاز به کار از لحاظ اقتصادی مواجه بود قدم های مهم، محکم و با ثباتی را برای رفع مشکلات اقتصادی بر دارد.
** آنچه تا امروز دولت انجام داده در سایه امید، اعتماد و همچنین مشارکت مردم در مسایل اقتصادی بوده است. این دولت معتقد است در صورتی می توانیم در زمینه اقتصادی حرکت مناسب و مستمری داشته باشیم که شرایط و محیط اقتصادی ما مناسب باشد و فضای کسب و کار بهبود یابد.

اين خبر کامل مي شود.
27214

کد N985267