جشنواره قرآنی «مد هامتان» در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

قرآن کريم

رئیس دارالقرآن الکریم چهارمحال و بختیاری از برگزاری جشنواره قرآنی مدهامتان با همکاری دارالقرآن الکریم استان خبر داد.

رئیس دارالقرآن الکریم چهارمحال و بختیاری از برگزاری جشنواره قرآنی مدهامتان با همکاری دارالقرآن الکریم استان خبر داد.

مهدی پرتوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: جشنواره قرآنی مدهامتان به همت دبیرخانه کانون‎های فرهنگی هنری مساجد همه ساله در دو بخش استانی و کشوری ویژه اعضای این کانون‎ها برگزار می‎شود که امسال این جشنواره در بخش استانی با همکاری دارالقران الکریم استان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که «این جشنواره دارای سه بخش برادران زیر 18 سال، برادران بالاتر از 18 سال تا 30 سال و خواهران بالاتر از 18 سال تا 35 سال است» افزود: در قسمت برادران این جشنواره در رشته‎های حفظ، قرائت تحقیق و ترتیل، اذان، تصحیح قرائت اذکار نماز و مفاهیم قرآن کریم برگزار می‎شود و در قسمت خواهران نیز شرکت کنندگان در رشته‎های حفظ و مفاهیم به رقابت خواهند پرداخت.

پرتوی با اشاره به همکاری دارالقرآن با دبیرخانه استانی این دوره از جشنواره به منظور نام نویسی از متقاضیان شرکت در این جشنواره قرآنی و برگزاری هرچه مطلوب‎تر رقابت‎ها، تصریح کرد: نام نویسی از متقاضیان تا 20 مهرماه ادامه خواهد داشت و روز پنج شنبه، 23 مهرماه سال جاری مرحله استانی این جشنواره در قسمت رقابت‎های شفاهی کار خود را آغاز خواهد کرد.

رئیس دارالقرآن استان اظهار کرد: محل برگزاری این رقابت‎ها سالن غدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خواهد بود و مسابقه مفاهیم به صورت کتبی و در تاریخ 8 آبان ماه برگزار می‌شود.

پرتوی با بیان این‌که »متقاضیان برای دانلود جزوه مفاهیم و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.javananemasajed.ir مراجعه کنند» گفت: علاقه‎مندان برای نام‎نویسی در بخش‎های مختلف این جشنواره می‎توانند تا پایان وقت اداری 20 مهرماه به دبیرخانه کانون‎های فرهنگی هنری مساجد واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و یا دارالقرآن الکریم استان مراجعه کنند و یا با شماره تلفن 33347620 تماس حاصل کنند.

رئیس دارالقرآن الکریم استان تعامل دستگاه‌های فرهنگی در برگزاری این دست برنامه‎های قرآنی را موجب کیفیت بخشی به برنامه‎های قرآنی و برگزاری هرچه بهتر این رقابت‎ها دانست.

انتهای پیام

کد N985168