واشنگتن‌پست: چین بنابه درخواست آمریکا چند هکر را دستگیر کرد

آمريكا,هک,چین

روزنامه واشنگتن‌پست نوشت، دولت چین درپی درخواست دولت آمریکا در یک اقدام غیرمنتظره هکرهایی را که به سرقت اطلاعات محرمانه از کمپانی های آمریکایی و انتقال آنها به شرکت های چینی مظنون هستند، دستگیر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این روزنامه در ادامه نوشت: این دستگیری در سپتامبر 2015 و پیش از سفر شی جینپینگ، رییس جمهوری چین به آمریکا و دیدار وی با باراک اوباما،‌ همتای آمریکایی اش صورت گرفت.

مساله هکرها و سرقت اطلاعات محرمانه از کمپانی های آمریکایی یکی از مهمترین مسائل میان دو کشور محسوب می شود.

روزنامه واشنگتن پست ازقول یکی ازمقام های ارشد اطلاعاتی امریکا که خواست نامش فاش نشود، نوشت: بخش اطلاعاتی آمریکا و مقام های پلیس فهرستی از هکرها را در اختیار دولت پکن قرار دادند.

این روزنامه همچنین نوشت که دولت پکن تاکنون چندین هکر را دستگیر کرده اما این مساله را علنی نکرده است. مقام های دولت اوباما نیز در حال حاضر در حال بررسی این مساله هستند که آیا این مظنونان به صورت علنی محاکمه می شوند یا خیر چون در این صورت دیگر هکرها دست از اقدامات خود برمی دارند.

رییس جمهوری آمریکا در جریان دیدار خود با شی جینپینگ گفت، اگر چین به تعهداتش در متوقف کردن اقدامات هکری علیه شرکت های آمریکایی عمل نکند، آمریکا می تواند از تحریم ها،‌ اجرای قانون و سایر اقدامات علیه پکن استفاده کند.

انتهای پیام

کد N985165