عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی:

اصلاح طلبان شورای نگهبان را در جریان دیدگاه های خود قرار دهند

شوراي نگهبان,اصلاح‌طلبان

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به گفت و گوی برخی از اصلاح طلبان با شورای نگهبان، خاطر نشان کرد: به هر میزان که شورای نگهبان شناخت بهتری نسبت به اصلاح طلبان پیدا کند، نوع نگرش آن‌ها نیز تغییر می‌کند.

جهانبخش خانجانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد اقدام برخی از اصلاح طلبان در گفت‌وگو با شورای نگهبان جهت رفع نگرانی های احتمالی این شورا با تاکید بر اینکه من نیز این پیشنهاد را مطرح کرده ام ، اظهار کرد: اصلاح طلبان باید فضا را به نوعی فراهم کنند که اعضای محترم شورای نگهبان از دیدگاه‌های آن‌ها مطلع شوند.

وی افزود: طبیعی است که بر هر میزان اعضای محترم شورای نگهبان شناخت بهتری نسبت به مواضع اصلاح طلبان پیدا کنند،‌ نوع نگرش آن‌ها نیز تغییر خواهد کرد.

این فعال سیاسی با بیان اینکه ، عدم تفاهم ها و غلبه تزاحم‌ها باعث شده که روابط خوبی میان شورای نگهبان و اصلاح طلبان وجود نداشته باشد، خاطر نشان کرد: این در حالی است که اصلاح طلبان در فرآیند انقلاب و دفاع از ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و ضرورتا باید مورد حمایت قرار بگیرند.

خانجانی همچنین در مورد نتیجه این گفت‌وگوها گفت:‌ به هر میزان که گفت‌وگوی با جریان های مختلف سیاسی و تصمیم گیران و تصمیم سازان این عرصه را گسترش دهیم، شاهد تاثیرات مثبتی در آینده اصلاح طلبان خواهیم بود.

این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با بیان اینکه « متاسفانه در فرآیندی از زمان به گونه ای تلقی شد که اصلاح طلبان دیدگاه مناسبی نسبت به رهنمودها و راهبردهای رهبری ندارند در حالی که چنین موضوعی مطرح نیست» تاکید کرد : برای شکستن این فضا باید گفت‌وگو کنیم. باید تلاش کنیم که در گفت‌وگوهای خود ارتباط بیشتر و موثری با مقام معظم رهبری پیدا کنیم تا به ایشان حرف ها و دیدگاه های خود را منتقل کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه گاهی اوقات شرایط برای برقراری این ارتباط ها برقرار نیست،‌اظهار کرد: در این شرایط ، آن دسته از افرادی که تسهیل کننده این ارتباطات هستند باید تلاش کنند که این گفت‌وگوها انجام شود.

انتهای پیام

کد N985126