طی 24 ساعت گذشته رخ داد؛

بیش از 60 حمله روسیه به 60 پایگاه تروریست‌ها در سوریه

سوريه,روسيه

ستاد کل ارتش روسیه ضمن اعلام اینکه طی 24 ساعت گذشته 67 حمله را به 60 پایگاه مخالفان مسلح و داعش انجام داده، تاکید کرد: خسارت‌های سنگینی به تروریست‌ها طی حملات روسیه وارد شده است و آنها مجبور شده‌اند که تاکتیک خود را تغییر بدهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ستاد کل ارتش روسیه اعلام کرد: جنگنده‌های روسی طی 24 ساعت گذشته 67 حمله را به 60 پایگاه تروریست‌ها انجام دادند و خسارت‌های سنگینی را به تروریست‌ها وارد کردند.

معاون رئیس ستاد کل ارتش روسیه اعلام کرد: تمامی این حملات از فرودگاه نظامی حمیمیم در لاذقیه انجام شد و پایگاه‌های تروریست‌ها در استان‌های رقه، لاذقیه، حماه، ادلب و حلب را هدف قرار داد.

این حملات 17 پایگاه و پادگان آموزش تروریست‌ها، شش مرکز فرماندهی، شش انبار مهمات و سوخت، سه مخفیگاه زیر زمینی، 16 پایگاه مجهز به سلاح و تجهیزات جنگی و 11 منطقه وابسته به تروریست‌ها، 17 خودروی زرهی و مراکز دیگر را هدف قرار داد.

در استان رقه جنگنده‌های روسیه از بمب‌های بسیار دقیق برای منهدم کردن «هیات ستاد گروه لواء الحق» استفاده کردند و این حملات منجر به کشته شدن دو تن از رهبران داعش و افراد مسلح دیگر شد.

به گفته معاون رئیس ستاد ارتش روسیه، نیروی هوایی این کشور حملات خود را علیه این کشور افزایش خواهد داد.

وی تاکید کرد: خسارت‌های سنگین طی حملات به تروریست‌ها وارد شده و آنها را مجبور به تغییر تاکتیک خود کرده است. برای همین تروریست‌ها در یک مکان تجمع نمی‌کنند و سعی می‌کنند در مناطق مسکونی خود را در میان غیرنظامیان مخفی کنند.

در حالی که پیشتر روسیه اعلام کرده بود عملیات نظامی در سوریه سه الی چهار ماه به طول می‌انجامد، دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه اعلام کرد که مدت عملیات نظامی در سوریه به چهارچوب زمانی پیشروی ارتش سوریه بستگی دارد.

وی گفت: حملات هوایی روسیه در سوریه بار سنگین مالی برای روسیه نداشته است. هدف روسیه جنگ با داعش و دیگر گروه‌های تروریستی و تلاش ما در نهایت برای حفظ سوریه به عنوان یک کشور یکپارچه است. روسیه قصد عملیات زمینی در سوریه را ندارد.

در همین راستا روسیه اعتراف کرد که روز جمعه طی ده‌ها حمله خود پایگاه‌های مخالفان مسلح سوری را در استان‌های حلب و رقه هدف قرار داده است.

به گفته وزارت دفاع روسیه، حدود 300 تن از جمله تعداد زیادی از رهبران نظامی مخالفان مسلح در حملات جنگنده‌ای روسی کشته شدند.

این حملات مرکز گروه «لواء الحق» وابسته به جیش الفتح در استان رقه را هدف قرار داد.

این رخداد همزمان با اعلام تصمیم واشنگتن برای ارسال سلاح و تجهیزات ارتباطی و مهمات برای نیروهای مخالف سوری صورت می‌گیرد.

پنتاگون اعلام کرده که واشنگتن سلاح‌هایی را برای گروهی از رهبران مخالفان سوری و یگان‌های آنها ارسال خواهد کرد و برنامه آموزش مخالفان سوری کاهش پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N985087