خطیب جمعه تهران:آل سعود مگسی که خلاف خواستش حرکت کند را می‌بیند،آنوقت چطور نیامدند به حجاج کمک کنند؟

کاظم صدیقی,نماز جمعه

خطیب جمعه امروز تهران گفت:‌ نیروهای امنیتی آل سعود با دوربین هایشان همه چیز را حتی مگسی که خلاف خواستشان حرکت می‌کند را می بینند و با آن برخورد می‌کنند چطور نیامدند به این حجاج کمک کنند؟

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه های امروز نماز جمعه تهران، افزود: مهمتر آنکه از روی جنازه های مظلوم آن‌ها با پای چکمه پوش عبور کردند. بعد هم با ماشین هایی آمدند و همه آن‌ها را روی هم ریختند و برخی هایشان را در یخچال ها پرس کردند و وقتی می خواستند از هم جدا کنند پوست انسانی به انسان دیگر می چسبید. اینها اهانت است . لگدمال کردن ارزش های اسلامی است.

صدیقی با انتقاد از عملکرد سازمان های بین‌المللی و اجلاس های اسلامی گفت:‌ تاکنون که از سمت سازمان ها و اجلاس های بین‌المللی جهانی واسلامی حمایتی برای احقاق حقوق حجاج در حادثه منا صورت نگرفته است. ما از آن‌ها توقعی هم نداریم چرا که آن‌ها از اول برای ضعیف کشی ایجاد شدند. اما ما از مسئولین خود انتظار داریم برای اتفاقی که افتاده است بدون تعارف و جدی عمل کنند. هر جا که زور دارید باید حقتان را از این جانی ها بگیرید اگر زوری نداشته باشید لگدمالتان می‌کنند.

اهم سخنان خطیب جمعه موقت تهران را به نقل از ایسنا بخوانید:
* ذات جمهوری اسلامی جهاد ، شهادت و آزادی طلبی است، آمریکا با ذات جمهوری اسلامی مخالف است.
* به قول مقام معظم رهبری یک لحظه فاجعه منا از یاد آدم نمی رود. حوادثی شبیه این اتفاق اخیر در منا قبلا رخ داده بود و آل سعود مکررا بی کفایتی خود را نشان داده بود اما ابعاد این قضیه از همه آن‌ها وسیع تر است چرا که این حادثه باعث شد حجاج زیادی از بین بروند.
* حجاج نجات یافته شده می گفتند آمار کشته شدگان بیش از 5 هزار نفر است. آل سعود آمار واقعی را پنهان کرده است. وقتی وزیر بهداشت خودشان آماری داده که باب میلشان نبوده است او را برکنار کردند. آدم از این اتفاق بسیار ناراحت می‌شود و جا دارد بر آل سعود لعن و نفرین کند. از عالم اسلام باید پرسید تا کی می خواهید این شرایط را تحمل کنید و بگذارید کسانی بر خانه خدا مدیریت کنند که قداست و حرمت آن را بارها از بین برده اند.

* البته که پدر آل سعود انگلیس و آمریکا است. آن‌ها اول قبله نخست مسلمین را به صهیونیست ها دادند و حالا به قبله دوم ما بی حرمتی می‌کنند . اینها آمده اند که اسلام را بد جلوه بدهند. می خواهند مسلمان کشی کنند. به یمن حمله کرده، ‌دبستان ها و مساجد را از بین می برند. اخیرا طی یک جنایتی به یک عروسی حمله کردند و 140 انسان بی گناه را به خاک و خون کشیدند. اگر مسلمان هم نباشی با وجوان انسانی از این اتفاق قلبت به درد می آید.
* آل سعود ضعف مدیریت و ضعف نیروهای مجرب دارد. اکثریت نیروهایش را در حمله به یمن قرار داده است . همچنین بارها هم بی کفایتی خود را ثابت کرده و هرگز نخواسته تا از تجربه ناکامی های خود و یا از تجربه کشورهای اسلامی استفاده کند.
* کمیته حقیقت یابمان باید پیگیر چرایی وقوع فاجعه منا باشد. به احتمال زیاد با توجه به دیده‌ها و شنیده‌ها این حادثه عمدی رخ داده است.ابتدا گفته اند که راه ها بسته است، بعد که راه ها را باز کرده اند، حجاج دیده اند دو مسیر مهم برای عبور از منا نیز بسته است در این میان حجاجی که مراسم رمی جمرات را انجام داده بودند به این مسیر ها آمده و با حجاجی که می خواستند از این راه عبور کنند برخورد می‌کنند این کار را کردند که اصطحکاکی طبیعی به وجود بیاید . هیچ کدام از نیروهای امنیتی شان به کمک نیامد.


* مسأله برجام با همه نقاط منفی و مثبتی که دارد در کمیسیون مربوط به این موضوع با متانت بررسی شد. همه اعضا با متانت حرف هایشان را زدند. آنچه که بد بود اتفاق پس از بررسی برجام بود که در شان مجلس شورای اسلامی نبوده است. من به نمایندگان مردم می گویم که چرا برای سرنوشت یک ملت عجله می کنید و نمی خواهید تامل به خرج دهید. از مجلس می خواهیم که نشان دهد با مردم روراست است . خانه ملت باید با پایبندی به مسائل شرعی به مسائل بپردازد.
* {با اشاره به حمله آمریکا به بیمارستان قندوز} آمریکا باز هم به بیمارستانی حمله کرده و آن را بمباران کرده است . آن‌ها مریض کشی می‌کنند،‌عروسی را عزا می‌کنند و بعد می گویند اشتباه کرده‌اند آیا اینها طرفدار حقوق بشر هستند آیا آن‌ها منطق دارند. مسأله ائتلاف ایران ،‌سوریه ،‌عراق و روسیه بسیار مبارک است. در همین چند روز آغاز این ائتلاف مظاهر خشونت غربی که در لباس اسلام ظاهر می شوند عصبانی شدند . صدای اوباما، اروپا و ترکیه هم درآمده است . اینجا است که مشخص می‌شود چه کسانی حامی تروریست هستند. حالا که عصبانی شدید عصبانی بمانید و از عصبانیت بمیرید.

* آمریکا ذاتا با ما مخالف است . با جهاد،‌ شهادت طلبی و آزادی خواهی ما مخالف است. به حزب الله لبنان که سالم ترین گروه در تاریخ است و با یک رهبر متدین خار چشم آن‌ها است می گویند تروریست. آمریکا مدافع کسانی است که به یمن حمله می‌کنند و در مسأله سوریه هیچ وجه مشترکی ندارد. ما دولت قانونی سوریه را که مردم به آن رای دادند به رسمیت می شناسیم ولی آن‌ها مخالفان آن دولت هستند. ‌اگر کسی بگوید که سازش با آمریکا به نفع ماست اشتباه است رهبری به آن‌ها پاسخ داده که مذاکره با آمریکا هیچ نفعی برایمان ندارد و زیان های بیشماری برایمان به دنبال دارد.

* چهار وزیر محترم به رئیس جمهور نامه نوشتند و نسبت به وضعیت رکود کشور هشدار دادند. طلعیه مبارکی است و امیدواریم به آن توجه خاصی شود. این مسأله جز اموری است که مشکلات خیلی عظیمی را برای کشور می تواند به بار بیاورد.
27213

 

کد N984802