دیده‌بان حقوق بشر آزادی شیخ سلمان و ابراهیم شریف را خواستار شد

حقوق بشر,بحرين,ديده‌بان حقوق بشر

دیده بان حقوق بشر از مقامات آل خلیفه خواست ابراهیم شریف و شیخ علی سلمان، دو تن از رهبر مخالفان این کشور را آزاد کنند و در مورد اصلاحات سیاسی با آنها به مذاکره بنشینند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه العهد، جو استورک، معاون اجرایی بخش خاورمیانه و شمال آفریقا دیده بان حقوق بشر در این باره گفت: شیخ علی سلمان (رهبر جمعیت الوفاق بحرین) و ابراهیم شریف (دبیرکل سابق جریان "وعد") که همواره به دنبال اصلاحات سیاسی مسالمت آمیز بوده‌اند باید در مذاکرات با دولت بحرین حضور داشته باشند نه اینکه پشت میله‌های زندان به سر ببرند. کشورهایی که همواره از اصلاح و تغییر در بحرین حمایت می‌کنند نیز باید علنا خواستار این مساله شوند.

مقامات آل خلیفه در ژوئیه گذشته و تنها یک روز پس از سخنرانی انتقادی ابراهیم شریف که خواستار اصلاحات در بحرین شده بود وی را بازداشت کردند.

به دنبال آن وزارت کشور بحرین در بیانیه‌ای مدعی شد که سخنرانی شریف علیه حکومت و تحریک آمیز بوده است و مواد قانونی شماره 160 و 164 کشور را نقض کرده است.

شیخ سلمان نیز از 29 دسامبر 2014 در بازداشت به سر می‌برد. در 16 ژوئن نیز دادگاه کیفری بحرین وی را در سه پرونده به چهار سال زندان محکوم کرد.

انتهای پیام

کد N984747