خطیب نماز جمعه این هفته تهران:

آمریکا با ذات جمهوری اسلامی مخالف است

نماز جمعه

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: ذات جمهوری اسلامی جهاد ، شهادت و آزادی طلبی است، آمریکا با ذات جمهوری اسلامی مخالف است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)،‌ حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در خطبه های سیاسی این هفته نماز جمعه تهران با تبریک سالگرد مباهله اظهار کرد: همانگونه که غدیر خارج از همه حصار ها واقع شد و پیغمبر (ص) در بیابان و زیر آفتاب تابان ولایت حضرت علی (ع) را مطرح کرد مباهله هم بدون حصارها و در زیر آسمان طرح شد.

وی ادامه داد: غدیر نور خدا است ودیر یا زود همه دنیا را می گیرد. در پرتوی غدیر مبحث مباهله به یک مسأله خاص تبدیل می‌شود. افرادی کنار هم که برای مصاف ، دعا و نفرین به باطل جمع شده بودند و این بسیار مهم است . آن‌ها کسانی بودند که هیچ باطلی بر آن‌ها راه نداشت. بزرگانی بودند که اهل بهشت هستند.

صدیقی افزود: این پنج عضو از بیت پیغمبر (ص) هیچ گناهی به وجود نازنینشان وارد نشده بود. حضرت فاطمه (س) که در قرآن بر وجود نازنینشان تاکید شده بود. امام حسن (ع) و امام حسین (ع) که مانند حضرت عیسی (ع) از کودکی بالغ بودند و جان پیغمبر (ص) که امام علی (ع) بودند در مباهله حضور داشتند. خداوند آیت الله خزعلی را با حضرت علی (ع) محشور بدارد به قول ایشان باید مباهله در حد غدیر معرفی شود. اگر برای این کار صاحب نظران و هنرمندان پیشنهاداتی دارند به ما ارائه دهند.

وی همچنین گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: امیدواریم تمهیداتی اندیشیده شود که اگر احیانا فردی از نیروی انتظامی عملکردی نامناسب دارد برطرف شود چرا که نیروی انتظامی پیشانی نظام است و اگر در این ارگان مشکلی پیش آید آن را از نظام می‌دانند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با توجه به فاجعه منا اظهار کرد: به قول مقام معظم رهبری یک لحظه این فاجعه از یاد آدم نمی رود. حوادثی شبیه این اتفاق اخیر در منا قبلا رخ داده بود و آل سعود مکررا بی کفایتی خود را نشان داده بود اما ابعاد این قضیه از همه آن‌ها وسیع تر است چرا که این حادثه باعث شد حجاج زیادی از بین بروند.

وی ادامه داد: حجاج نجات یافته شده می گفتند آمار کشته شدگان بیش از 5 هزار نفر است. آل سعود آمار واقعی را پنهان کرده است. وقتی وزیر بهداشت خودشان آماری داده که باب میلشان نبوده است او را برکنار کردند. آدم از این اتفاق بسیار ناراحت می‌شود و جا دارد بر آل سعود لعن و نفرین کند. از عالم اسلام باید پرسید تا کی می خواهید این شرایط را تحمل کنید و بگذارید کسانی بر خانه خدا مدیریت کنند که قداست و حرمت آن را بارها از بین برده اند.

صدیقی خاطر نشان کرد: البته که پدر آل سعود انگلیس و آمریکا است. آن‌ها اول قبله نخست مسلمین را به صهیونیست ها دادند و حالا به قبله دوم ما بی حرمتی می‌کنند . اینها آمده اند که اسلام را بد جلوه بدهند. می خواهند مسلمان کشی کنند. به یمن حمله کرده،‌دبستان ها و مساجد را از بین می برند. اخیرا طی یک جنایتی به یک عروسی حمله کردند و 140 انسان بی گناه را به خاک و خون کشیدند. اگر مسلمان هم نباشی با وجوان انسانی از این اتفاق قلبت به درد می آید.

وی با بیان اینکه آل سعود علاوه بر ضعف مدیریت دارای ضعف نیروهای مجرب نیز هست، گفت: آل سعود ضعف مدیریت و ضعف نیروهای مجرب دارد. اکثریت نیروهایش را در حمله به یمن قرار داده است . همچنین بارها هم بی کفایتی خود را ثابت کرده و هرگز نخواسته تا از تجربه ناکامی های خود و یا از تجربه کشورهای اسلامی استفاده کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خطاب به مسئولین کشور خاطر نشان کرد: کمیته حقیقت یابمان باید پیگیر چرایی وقوع فاجعه منا باشد. به احتمال زیاد با توجه به دیده‌ها و شنیده‌ها این حادثه عمدی رخ داده است.ابتدا گفته اند که راه ها بسته است، بعد که راه ها را باز کرده اند، حجاج دیده اند دو مسیر مهم برای عبور از منا نیز بسته است در این میان حجاجی که مراسم رمی جمرات را انجام داده بودند به این مسیر ها آمده و با حجاجی که می خواستند از این راه عبور کنند برخورد می‌کنند این کار را کردند که اصطحکاکی طبیعی به وجود بیاید . هیچ کدام از نیروهای امنیتی شان به کمک نیامد.

وی افزود:‌ نیروهای امنیتی آل سعود با دوربین هایشان همه چیز را حتی مگسی که خلاف خواستشان حرکت می‌کند را می بینند و با آن برخورد می‌کنند چطور نیامدند به این حجاج کمک کنند؟ مهمتر آنکه از روی جنازه های مظلوم آن‌ها با پای چکمه پوش عبور کردند. بعد هم با ماشین هایی آمدند و همه آن‌ها را روی هم ریختند و برخی هایشان را در یخچال ها پرس کردند و وقتی می خواستند از هم جدا کنند پوست انسانی به انسان دیگر می چسبید. اینها اهانت است . لگدمال کردن ارزش های اسلامی است.

ادامه دارد...

کد N984711