درگیری‌ معترضان لبنانی با نیروهای امنیتی در بیروت

لبنان

در پی درگیری‌ میان معترضان به وضعیت جمع‌آوری زباله‌ در بیروت و نیروهای امنیتی لبنان، ده‌ها تن از هر دو طرف زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، نیروهای امنیتی لبنان که تلاش می‌کردند مانع از تظاهرات مخالفان علیه عملکرد مسئولان شوند، با استفاده از گاز اشک آور و آب پر فشار سعی کردند تظاهرکنندگان را متفرق کنند. تظاهرکنندگان نیز به سمت آنها سنگ پرتاب کردند.

فرماندهی کل نیروهای امنیت ملی لبنان در بیانیه‌ای از افزایش تعداد زخمی‌های خود از جمله یک افسر خبر داد و اعلام کرد پلیس مجبور شده برای مقابله با معترضان که قصد داشتند موانع آهنی و سیمانی را برداشته و حصار سیم‌های خاردار را کنار بزنند از گاز اشک آور استفاده کند که تعدادی از آنان سنگ، بطری‌های آب و شیاء مختلف را به سمت نیروهای امنیتی پرتاب کردند و با کنار زدن موانع مستقیما با نیروهای ما درگیر شدند.

در این بیانیه آمده است: پلیس ضد شورش در راستای مسدود کردن راه نفوذ این شورشیان به سمت میدان النجمه که پارلمان واقع در آنجا واقع است، مجبور شد برای حفظ امنیت عمومی از ابزارهای ضد شورش استفاده کند.

در این درگیری‌ها 27 معترض بازداشت شده و 35 تن دیگر دچار مشکلات تنفسی شدند.

تظاهرکنندگان که بر ادامه اعتراضات شبانه خود تا آزادی افراد بازداشت شده تاکید دارند، در بیانیه‌ای اعلام کردند که "میدان النجمه ملک خصوصی نبیه بری، رئیس پارلمان نیست و او نمی‌تواند مانع از برگزاری تظاهرات در این میدان شود."

انتهای پیام

کد N984705