عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خبرداد:

توجه به روستاها در برنامه ششم توسعه

برنامه ششم توسعه

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه دولت و مجلس به روستاها در برنامه ششم توسعه تاکید کرد.

حسین نیازآذری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران خواستار تشکیل "شورای عمران و توسعه" در روستاها شد.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به نقش روستاها در حفظ توان اقتصادی کشور و سایر قابلیت‌های فرهنگی، اجتماعی و تولیدی در روستاها گفت: ساختار اداره روستاها باید گسترش یابد و علاوه بر نهاد شورا و دهیاری سایر گروه‌های مرجع از جمله پایگاه‌های مقاومت بسیج، نخبگان، امام جماعت، ورزشکاران، فعالان فرهنگی و عمرانی و آموزشی در اداره امور روستا به صورت هدفمند و هماهنگ نقش‌آفرینی کنند.

نماینده بابل در مجلس گفت: مجموعه مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی روستاها ایجاب می‌کند دولت و مجلس در برنامه ششم توسعه توجه حداکثری به روستاها داشته باشند و قوانین حمایتی را مدنظر قرار دهند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روستاها مهمترین مکان برای اجرای اقتصاد مقاومتی هستند و اگر روستائیان حمایت شوند تولید ملی رونق خواهدگرفت.

نیازآذری افزود: اگر زیرساخت‌های روستاها و حداقل امکانات بهداشتی، آموزشی، فرهنگی و عمرانی فراهم شود مهاجران به روستاها برمی‌گردند و دولت هم باید برای حفظ اشتغال و تولید بیمه روستایی را اعتبار ببخشد.

نماینده بابل با اشاره به قابلیت‌های روستاها خاطرنشان کرد: روستاها در بخش‌های گردشگری، کشاورزی، صنایع دستی، صنایع خانگی می‌توانند تقویی‌کننده اقتصاد ملی و پایگاه ایجاد اشتغال باشند.

نیازآذری بالندگی و خودباوری روستانشینان را یکی از مولفه‌های انسجام ملی دانست و خواستار اهتمام بیشتر به حل مشکلات روستائیان در برنامه ششم توسعه شد.

انتهای پیام

کد N984532