سبحانی نیا:

اقدام به موقع در مورد برجام نشان دهنده پایبندی ایران به تعهدات بین‌المللی است

برجام

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اقدام به موقع و تصمیم گیری درست و بر اساس سند برجام از سوی جمهوری اسلامی نشان دهنده پایبندی ما به توافق ها و قوانین بین‌المللی است.

حجت‌الاسلام حسن سبحانی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) با تاکید بر لزوم اجرای سریع برجام گفت:‌ باید هر چه سریع تر در مورد اجزای برجام تصمیم گیری شود و بهانه از طرف مقابل گرفته شود؛چراکه این مساله فضای همکاری های بین‌المللی را برای ایران تقویت می‌کند.

وی افزود: اقدام به موقع و به جا کار مهمی است و ما نباید پیش از این تصمیم را به تاخیر بیاندازیم.

نماینده مردم نیشابور تاکید کرد: باید برنامه اقدام مشترک از سوی ایران هر چه سریعتر از این فضا خارج شود و توجه داشته باشیم تقابل سیاسی به نفع کشور نیست و این کار نباید موجب اختلاف و دوگانگی در کشور و جامعه شود و با ادامه این روند اختلاف بیشتری در جامعه ایجاد می‌شود.

سبحانی نیا تصریح کرد: پیام این اختلاف برای دنیا پیام مثبت و سازنده ای نیست و شاید بر روی وجهه ایران در جهان تاثیر منفی بگذارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به طرح یک فوریتی اقدام متناظر ایران در اجرای برجام گفت: علیرغم برخی تبلیغات حاصل این طرح مذاکره مجدد با 1+5 و تغییر در توافق نیست و بر اساس آن به دولت اجازه داده می‌شود برجام را اجرا کند و در خلال اجرا 9 ملاحظه را متناظر با اقدام طرف مقابل داشته باشد و در صورت تخلف طرف های مقابل از اجرای درست جمهوری اسلامی حق توقف اجرای بخش یا کل برجام را داشته باشد.

انتهای پیام

کد N984451