پاسخ محسن رضایی به ادعای العربیه در خصوص دست داشتن سپاه پاسداران در فاجعه منا

تسنیم نوشت: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دشمنان سعی کنند با دُم شیر بازی نکنند گفت: اگر روزی این شیر بازگردد باید یک توان بزرگتر و گسترده‌تر از دفاع مقدس از خود دفاع می‌کند و هر نوع تجاوزی را در نطفه خفه خواهد کرد.

سرلشکر محسن رضایی در حاشیه آئین اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای نیروی دریایی سپاه با اشاره به قدرت جمهوری اسلامی اظهار داشت: ما هیچ وقت دشمنان را دست کم نمی‌گیریم و واقعیت‌ها را متوجه می‌شویم اما قصد داریم به آنها بگوییم که تاریخ دفاع مقدس را فراموش نکنند.

وی در خصوص اظهارات شبکه العربیه مبنی بر دست داشتن سپاه پاسداران در فاجعه منا گفت: متاسفانه عربستان از ابتدای این حادثه سعی می‌کرد برای فرار رو به جلو قصه‌های زیادی را درست کند و تقریبا بیش از 4، 5 سناریو طراحی و آن را اعلام کرد. سپاه پاسداران هیچ حضوری در این مراسم نداشته و حجاجی که در این مراسم شرکت داشتند مردم عادی بودند.

رضایی در خصوص علل فاجعه منا گفت: با توجه به اطلاعاتی که به دست ما رسیده دو عامل باعث این فاجعه بود ابتدا تردد بدون مجوز یکی از مسئولان سعودی و دوم نیز اعزام نیروهای با تجربه به یمن و جایگزینی نیروهای ساده و بدون تجربه برای حفاظت از این مکان مقدس باعث ایجاد فاجعه ناگواری شد.

2727

 

 

کد N984405