افتتاح دو دبیرستان قرآنی با حضور یک مرجع تقلید

با حضور حضرت آیت الله نوری همدانی و مسئولان استان قم دو دبیرستان قرآنی احداث شده به همت یک خیر مدرسه ساز افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، دو مدرسه قرآنی که حسب الامر حضرت آیت الله نوری همدانی و به همت آقای شاه حسینی از خیرین مدرسه ساز احداث شده است، پیش از ظهر امروز با حضور این مرجع تقلید، استاندار و شماری از مسئولان قم افتتاح شد.

دو دبیرستان قرآنی امام جواد(ع) و امام علی النقی(ع) که هزینه احداث آن توسط شاه حسینی تامین شده است و توسط حضرت آیت الله نوری همدانی کلنگ زنی شده بود، در بلوار جمهوری شهر مقدس قم واقع شده است.

در این مراسم مدیر موسسه جامعه القرآن کریم با بیان اینکه خداوند خود اولین معلم قرآن به بشر است گفت: طلب علم بر هر زن و مرد واجب است و علوم قرآنی از مهم ترین علومی است که باید آن را در زندگی کسب کنیم.

حجت الاسلام سیدمحمد مهدی طباطبایی افزود: در گذشته قرآن کریم تنها در مساجد بود اما به همت علما سر از مکتب خانه ها درآورد، هرچند در سال 47 رژیم طاغوت مکتب خانه را تعطیل کرد، اما مردم در آموزش قرآن کریم تلاش می کردند.

وی خاطرنشان کرد: هنگامی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید تحولی عظیم در کشور و وزارت خانه‌ها در گرایش به مبانی قرآن کریم ایجاد شد و کتاب های خوبی از سوی آموزش و پرورش در حوزه دین و قرآن تالیف شد.

مدیر موسسه جامعه القرآن کریم با اشاره به بیانات رهبرمعظم انقلاب در فراگیری قرآن کریم اظهار کرد: معظم له فرمودند در حوزه قرآن کریم گام های بلندی برداشته شده اما کافی نیست؛ چرا که دشمن شبیخون فرهنگی را در پیش گرفته و باید با تبیین جایگاه قرآن کریم در این جنگ نرم به پیروزی برسیم.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته تنها یک زنگ در مدارس به تعلیم قرآن اختصاص داشت که غالبا در آخرین ساعات درس بود که خروجی خوبی برای آموزش نبود، اما خوشبختانه تحولات خوبی در این بخش ایجاد شده است.

وی متذکر شد: باید نگاه ویژه‌ای به آموزش قرآن کریم در مدارس داشته باشیم تا دانش آموزان در کنار آموزش به علم قرآن و دین نیز توجه داشته باشند. همه دانش آموزان می توانند حافظان قرآن کریم باشند تنها کافیست که امکانات و آموزش های لازم را در نظر بگیریم.

وی تصریح کرد: بیش از 80 مدرسه قرآنی در کشور فعال است که نونهالان و نوجوانان در این مدارس مشغول به تحصیل می شوند و همزمان با فراگیری دروس متداول به حفظ قرآن کریم می پردازند که در این عرصه 7 هزار دانش آموز در کلاس ها مشغول به تحصیل اند و رتبه های بالایی را کسب کرده ایم.

مدیر موسسه جامعه القرآن کریم خاطرنشان کرد: ما در راستای خدمت به فرهنگ متعالی قرآن و ترویج معارف اهل بیت(ع) با حمایت مراجع عظام گام بر می داریم و افتخار می کنیم تاکنون 450 عنوان کتاب منتشر کرده ایم که به 35 زبان زنده دنیا ترجمه شده و در جهان در حال آموزش است.

انتهای پیام

کد N984268