یورش مجدد شهرک‌نشینان به مسجد الأقصی/زخمی شدن دو نظامی صهیونیست توسط فلسطینی‌ها

فلسطين

شهرک‌نشینان یهودی تندرو امروز (پنجشنبه) بار دیگر به مسجد الاقصی یورش بردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، یورش شهرک‌نشینان به مسجد الاقصی همزمان با بستن خیابان الواد توسط نیروهای اشغالگر صورت گرفت. این اقدام با حمایت نیروهایی از یگان‌های ویژه پلیس رژیم صهیونیستی صورت گرفت.

با وجود تصمیم بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر ممانعت از ورود اعضای کنست و وزرای دولتش به مسجد الاقصی تا اطلاع ثانوی، اسحاق هرتسوگ، ‌رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی با همراهی تزیپی لیونی، عضو کنیست وارد مسجد الاقصی شد.

تنش میان فلسطینی‌ها و شهرک‌نشینان یهودی در شهرک قدیمی همچنان در حال افزایش است به طوری که ده‌ها تن از دانشجویان فلسطینی به دلیل استفاده سربازان رژیم اشغالگر از گاز اشک آور در شهر رام‌الله دچار حالت خفگی شدند.

یک جوان فلسطینی نیز در جریان درگیری‌های شدید با نیروهای اشغالگر در اردوگاه العروب در شهر الخلیل زخمی شد.

جوانی فلسطینی امروز (پنجشنبه) با سلاح سرد به گروهی از نظامیان صهیونیست در نزدیکی ایستگاه قطار سبک درون شهری بیت المقدس حمله کرد.

به گزارش خبرنگار مرکز اطلاع رسانی فلسطین از قدس، کانال 10 تلویزیون "اسرائیل" ضمن اشاره به این مطلب، افزود: این جوان پس از حمله به نظامیان صهیونیست با سلاح سرد چندین ضربه به آنان زد که در پی این اقدام دلیرانه دو نفر از آنان به شدت زخمی شدند.

جوان فلسطینی پس از اجرای این عملیات سلاح یکی از این نظامیان را به غنیمت گرفت و از این مکان متواری شد.

نظامیان صهیونیست مستقر در این منطقه جوان فلسطینی را تحت تعقیب قرار دادند و به سوی او آتش گشودند که در پی این جنایت وی هدف گلوله قرار گرفت و زخمی شد.

انتهای پیام

کد N984159