نماینده شیراز:

تمام نهادها در نهادینه‌کردن فرهنگ عاشورا مسئولند

عاشورا

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تمام نهادها، سازمان‌ها و ارگان‌ها در نهادینه شدن فرهنگ عاشورا، سهم داشته و در قبال این موضوع مسئول هستند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تمام نهادها، سازمان‌ها و ارگان‌ها در نهادینه شدن فرهنگ عاشورا، سهم داشته و در قبال این موضوع مسئول هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، سیدحسین ذوالانوار در حاشیه سیزدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی در شیراز، گفت: برگزاری چنین همایش‌هایی باید منجر به نهادینه شدن فرهنگ قیام و شهادت در سطح جامعه شود.

وی اضافه کرد: برای رسیدن به چنین نقطه‌ای، لازم است همه ارگان‌ها و نهادهای مختلف فرهنگی و غیر فرهنگی احساس تکلیف کنند.

ذوالانوار گفت: واقعه عاشورا محصور به زمان خاصی نیست و آنچه از آن با عنوان تقابل خونین جبهه حق و جبهه باطل یاد می‌شود، در زمان حاضر نیز وجود دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آنچه که به عنوان خروجی از چنین همایش‌هایی انتظار است، نهادینه ساختن این باور است که اساسا چگونه می‌شود در جامعه اسلامی، نواده مصلح و نزدیکترین شخص به پیامبر اسلام این‌چنین مظلومانه مورد هجمه قرار گیرد و مظلومانه به شهادت برسد؟

وی در ادامه گفت: بررسی و تبیین علل واقعه عاشورا برای نسل‌های جوان و بلکه آحاد جامعه، می‌تواند از وقوع مجدد آن در عصر حاضر جلوگیری کند.

نماینده مردم شیراز همچنین تصریح کرد: در حال حاضر، اگر نسبت به اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب از جانب خواص و یا عموم مردم غفلتی انجام شود، این احتمال که مجددا حکومت اسلامی و ولی فقیه که نایب امام در عصر حاضر است، مورد هجمه همه جانبه قرار گیرد، بسیار وجود دارد.

ذوالانوار گفت: وظیفه ما این است که حسین و یزید زمان خود را بشناسیم، نسبت به مجاهدین و قاعدین زمان بصیرت پیدا کنیم و بدانیم که پیرغلامان امام حسین (ع) باید به مقتضیات و وقایع روز آگاهی کامل داشته باشند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فرهگ عاشورایی باید نهادینه شود و پیر غلامان امام حسین(ع) به عنوان پرچمدار این عرصه باید تمام توان خود را برای نهادینه کردن این فرهنگ در تمام سطوح جامعه به کار گیرند.

انتهای پیام

کد N984106

وبگردی