فلسطین همچنان در تب و تاب؛

تعطیلی مدارس در عسقلان و قدس/پرواز بالگردهای آپاچی بر فراز غزه/درگیری در کرانه باختری

فلسطين

تشدید اوضاع امنیتی و گسترش دامنه درگیری‌ها به ویژه در قدس رژیم صهیونیستی را به تعطیلی مدارس در برخی شهرها از جمله قدس و عسقلان وادار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه الجزیره، رژیم صهیونیستی مدارس عسقلان را به خاطر عملیات در کریات جات و مدارس قدس را نیز به دلایل امنیتی تعطیل کرد.

از سوی دیگر، یک راننده فلسطینی شامگاه روز چهارشنبه یک نظامی صهیونیستی را در یکی از ایست بازرسی‌های صهیونیستی در کرانه باختری با خودرو زیر گرفت که به دنبال آن خود نیز هدف تیراندازی نظامیان صهیونیست قرار گرفت و زخمی شد.

رسانه‌های صهیونیستی تاکید کردند که رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی اعلام حالت آماده باش کرده است. این رژیم اقدام به انتشار عکس‌های جوانی فلسطینی کرده است و مدعی شده که وی قصد اجرای عملیاتی ضد صهیونیستی در قدس را دارد.

از سوی دیگر، بالگردهای آپاچی رژیم صهیونیستی در ارتفاع پایینی در مناطق مختلف نوار غزه به ویژه مناطق غربی این باریکه به پرواز درآمده‌اند.

در درگیری‌های روز چهارشنبه نیز در مناطق مختلف کرانه باختری تا به این لحظه یک نفر به شهادت رسیده و 300 فلسطینی نیز زخمی شده‌اند.

نظامیان صهیونیست طی 15 ساعت گذشته 145 بار با فلسطینیان ساکن کرانه باختری و قدس درگیر شدند.

دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی با انتشار گزارشی آماری ضمن اشاره به این مطلب، افزودند: در جریان این درگیری‌ها 288 فلسطینی زخمی شدند.

در این گزارش آمده است: فلسطینیان در جریان این درگیری‌ها به سوی نظامیان صهیونیست سنگ، بطری آتش زا و بمب‌های دستی پرتاب کرده و با چاقو به آنان حمله‌ور شده‌اند و با خودرو این متجاوزان را زیر گرفتند.

طبق این گزارش، این درگیری‌ها و عملیات‌ها در مناطق مختلف کرانه باختری و قدس از جمله بیت اکسا، طولکرم، بلعین، الرام، بدرس، الخضر، بدو، العروب، جبل الزیتون، خرسا، عطروت، اللبن الشرقی، بیت عینون، ترمسعیا، القدس، کریات اربع، بیت ایل، ابودیس، الجیب، سلوان، سنجل، الطور العیزریه، ام الفحم، بیت لحم، البیره، الخلیل، البقعه، قلقلیا، بیت امر، بیت عوا، قلندیا، قبر راحیل، حلحول، ام طوبا، حرمله، حزما، باب العمود، العیسویه، طوره الغربیه، اریحا و تقوع رخ داد.

در این گزارش می‌خوانیم که بخش اعظم درگیری‌ها در استان‌های اریحا و رام الله رخ داد و در جریان آنها 288 تن از فلسطینیان زخمی شده‌اند.

درگیری دانش‌آموزان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در بیت لحم

شماری از دانش‌آموزان فلسطینی بامداد امروز (پنجشنبه) با گروهی از نظامیان صهیونیست در شهرک تقوع واقع در شرق بیت لحم درگیر شدند.

دانش‌آموزان مقطع دبیرستان در شهرک تقوع با برگزاری تظاهراتی از مقابل مدرسه خود خیابان‌های این شهرک را پیمودند و با سردادن شعارهایی حمایت خود از فلسطین و مسجد الاقصی و شهدا را اعلام کردند.

اشغالگران صهیونیست به سوی این دانش آموزان گلوله‌های حاوی گاز سمی شلیک کردند که در پی این جنایت تعدادی از آنان دچار حالفت خفگی شدند.

نیروهای ارتش رژیم اشغالگر قدس همچنین بامداد امروز عماد الشاعر 20 ساله را پس از یورش به منزلش در روستای حوسان واقع در غرب بیت لحم بازداشت کردند.

حمله محدود صهیونیست‌ها به نوار غزه

اشغالگران صهیونیست بامداد امروز (پنجشنبه) به شمال شهرک بیت لاهیا واقع در شمال نوار غزه یورش بردند.

نیروهای ارتش رژیم اشغالگر قدس با چهار دستگاه خودروی نظامی به این منطقه یورش برده و دست به بازرسی گسترده آن زدند.

دشمن صهیونیستی از زمان امضای توافقنامه آتش بس با مقاومت فلسطین همواره آنرا نقض می‌کند و به سوی کشاورزان و ماهیگیران فلسطینی تیراندازی می‌کند که در پی این جنایات شماری از این فلسطینیان به شهادت رسیده و تعدادی دیگر هم زخمی شده‌اند.

شهادت یکی از مجروحان انتفاضه الاقصی

محمود احمد ابومعمر 30 ساله از ساکنان منطقه التحلیه در شرق استان خان یونس بامداد امروز به شهادت رسید.

یکی از بستگان ابومعمر به خبرنگار مرکز اطلاع رسانی فلسطین در خان یونس گفت: احمد در هشتم ماه نوامبر سال 2000 زخمی شد و سحرگاه امروز بر اثر شدت وخامت حالش به مقام عظمای شهادت نائل گشت.

وی افزود: اشغالگران صهیونیست این جوان مبارز را هدف گلوله قرار دادند که در پی اصابت گلوله به مهره چهارم ستون فقراتش در منطقه اردوگاه نظامی خان یونس به شدت زخمی شد و بدنش نیمه فلج شد تا اینکه بامداد امروز به فیض شهادت نائل گشت.

انتهای پیام

کد N984068