با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری؛

جوکار: راه مقابله با سلطه،‌ استفاده از فناوری و تجهیزات روز دنیاست

رهبري,مقام معظم رهبري

رئیس کمیته بسیج کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه استفاده از علم و فناوری و تجهیزات روز دنیا راه مقابله با سلطه‌گری و سلطه‌جویی است، گفت: دشمن از توانمندی‌های ما در عرصه نظامی و دفاعی اطلاعی ندارد و می‌داند که اگر دست به هر اقدامی بزند با برخورد جدی ما روبه‌رو خواهد شد به همین دلیل تهدیدات فقط کلامی است.

"محمدصالح جوکار" در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص لزوم افزایش توانمندی‌های علمی و فناوری‌ها، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند ما اهل جنگ نیستیم، ولی اگر کسی بخواهد علیه ما اقدامی انجام داده و جنگ راه بیندازد با برخورد جدی ما مواجه خواهد شد؛ به طوری که از ابتدای انقلاب یعنی در طول 36 سال گذشته ما با هیچ کشوری از سر جنگ ورود نکردیم و کشورهای دیگر اقدامات خصمانه انجام دادند.

وی ادامه داد: در همین راستا جنگ هشت ساله نیز با تحریک صدام توسط آمریکایی‌ها شروع شد؛ جنگی که می‌توانست برای ما تهدید باشد، اما امام (ره) آن را به فرصت تبدیل کرد؛ به طوری که در آن علاوه بر شکست دشمن توانستیم توانمندی دفاعی خود را به سطح مطلوبی برسانیم.

جوکار یادآور شد:‌ در طول جنگ هشت ساله و بعد از آن با تجربیات به دست آمده توانستیم به سمت تولید تجهیزات و جنگ‌افزارهایی با مبنای علمی و فناوری جدید حرکت و نیازهایمان را رفع کنیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از علم و فناوری اشاره و اظهار کرد: با توجه به سلطه‌گری و سلطه‌جویی در دنیای غرب تنها راه مقابله با آن، رفتن به سمت علم و فناوری است که مبنای علمی و فناوری داشته باشد؛ ما باید در این بخش توانمندی‌ها را افزایش بدهیم تا بتوانیم در مقابل نظام سلطه بایستیم.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم زیر بار نظام سلطه نرویم باید از لحاظ علمی و فناوری به خصوص در عرصه نظامی به سطح عالی برسیم چرا که زبان دشمن زبان زور است و با منطق ورود پیدا نمی‌کند؛ به همین دلیل ما بایستی قدرت فناوری و تکنولوژی و دفاعی‌مان را به سرعت افزایش دهیم.

به گفته جوکار، جمهوری اسلامی ایران توانمندی‌های ویژه‌ای در عرصه هوافضا و زمین دارد، اما باز هم باید این قدرت را افزایش و ارتقا دهد و سطح تکنولوژی و فناوری‌های دفاعی را تا آنجا افزایش دهد که بتواند به تجهیزات و امکانات دفاعی دست پیدا کند. در این شرایط است که همواره در مواجهه با دشمن ما پیروز خواهیم بود.

رئیس کمیته بسیج کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تهدیداتی که امروز علیه ملت ما مطرح می‌شود تنها در زبان و گفت‌وگو است چون دشمن از توانمندی ما اطلاعی ندارد و بی خبر است. تنها می‌داند که ما در سایه تحریم و هشت دفاع مقدس به توانمندی‌های خوبی در عرصه دفاعی دست پیدا کرده‌ایم؛ به همین دلیل دست به هیچ اقدامی نمی‌زند و فقط حرف می زند که آن هم جنبه تهدید کلامی دارد.

وی تاکید کرد: مجلس در این راستا باید پشتوانه قوی برای نیروهای مسلح جهت ارتقای توان نظامی و دفاعی باشد تا کمترین تهدیدات علیه کشور نیز خنثی شود.

نماینده مردم یزد درباره نقش مجلس به خصوص کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در کمک به ارتش و سپاه، گفت: مجلس در اختصاص اعتبارات مناسب برای نیروهای مسلح و پشتیبانی از آن‌ها جهت افزایش توان دفاعی کشور در ارتش و سپاه نقش بسزایی دارد.

وی افزود: البته نیروهای مسلح نیز باید با استفاده از نبوغ فکری‌شان به نوآوری‌ها و اعتبارهایی دست بزنند تا مجلس بتواند با تامین اعتبارات دفاعی در راستای تولید تجهیزات از آن حمایت کند.

انتهای پیام

کد N983820