با اشاره به عملیات نظامی مسکو در سوریه

گراهام: اعراب نگاهی دیگر به ایران و روسیه خواهند داشت

یک سناتور آمریکایی با ابراز خشم نسبت به ادامه عملیات نظامی مسکو در سوریه گفت: این یعنی اسد در قدرت می‌ماند و اعراب نگاهی دیگر به روسیه و ایران خواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری هیل، لیندزی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه آمریکا با بیان این که رییس‌جمهور روسیه با عملیات نظامی خود در سوریه به باراک اوباما همتای آمریکایی‌ خود توهین و بی‌اعتنایی می‌کند، ابراز نگرانی کرد: این یعنی بشار اسد (رییس جمهور سوریه) در قدرت می‌ماند و اعراب از این پس به روسیه به گونه‌ای دیگر نگاه خواهند کرد. آن‌ها هم‌چنین به ایران نگاهی دیگر خواهند داشت.

این سناتور آمریکایی افزود: خلایی که اوباما ایجاد کرد به ایران و روسیه کمک کرده است. آن چه اوباما انجام می‌دهد این است که به روسیه و ایران نفوذ بیش‌تری در منطقه خاورمیانه می‌دهد که از اواسط دهه 70 تاکنون بی سابقه بوده است.

گراهام هم‌چنین گفت: پوتین (رییس جمهور روسیه) دارد کاری می‌کند که قبلا هم به آن اشاره کرده بودم. او در حال تشکیل نیرویی منطقه‌یی است که متشکل از حزب‌الله، ایران و اکنون نیروهای زمینی روسیه است و نیروی هوایی روسیه نیز آن را همراهی می‌کنند. آن‌ها با تمام کسانی که اسد را تهدید می‌کنند برخورد خواهند کرد.

وی تاکید کرد: اوباما می‌تواند حضور آمریکا در خاورمیانه را با ایجاد یک استراتژی مشابه حفظ و تضمین کند.

انتهای پیام

کد N983702