مخالفت هند با خرید جنگنده‌های رافال فرانسه

فرانسه,هند

دولت هند با رد خرید 44 جنگنده رافال از فرانسه، اعلام کرد که ترجیح می‌دهد جنگنده‌های سبک "تجاس" که ساخت داخلی است را به جای آنها به خدمت بگیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رسانه‌های محلی هند امروز (چهارشنبه) به نقل از یک منبع خبری در وزارت دفاع این کشور گزارش دادند: دولت دهلی نو پیشنهاد نیروی هوایی این کشور برای خرید 44 جنگنده رافال فرانسوی را رد کرده و به جای آن اعلام کرده که خواهان به کارگیری جنگنده‌های سبک‌تر "تجاس" در نیروی هوایی است.

این منبع خبری به روزنامه تایمز آو ایندیا گفت: نیروی هوایی هند در همه زمان‌ نیازمند تعداد حداقلی جنگنده است. جنگنده‌های سبک در حال حاضر بهترین گزینه ما در این مقطع با توجه به محدودیت‌های منابع مالی هستند.

ماه آوریل نارندرا مودی، نخست وزیر هند و فرانسوا ا ولاند، رئیس جمهور فرانسه در خصوص خرید 36 جنگنده رافال برای نیروی هوایی هند توافق کردند.

براساس گزارش تایمز آو ایندیا، نیروی هوایی هند 34 اسکادران جنگنده در اختیار دارد اما به 10 اسکادران دیگر نیاز دارد. براین اساس تا سال 2022 به دلیل فرسودگی جنگنده‌های میگ 21 هند تعداد اسکادران‌های این کشور به 25 عدد کاهش پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N983675