با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری،

حیدرپور: ارتش، سپاه و بسیج در صورت لزوم پاسخ کوبنده به دشمن می‌دهند

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار فرماندهان نیروی دریایی سپاه گفت که سپاه، ارتش، بسیج و سایر نیروهای مردمی در زمانی که لازم باشد پاسخ کوبنده‌ای به هر دشمن متجاوز خواهند داد.

عوض حیدرپور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: متاسفانه همراهی‌های خارج از منطقه که غربی‌ها و خصوصا آمریکایی‌ها با بعضی کشورهای منطقه داشته‌اند باعث شده تجاوزهای شرمانه و ناجوانمردانه‌ای را در منطقه علیه مقاومت اسلامی به گونه‌ای آغاز کنند که مقاومت اسلامی تحت فشار باشد.

وی اضافه کرد: دشمن همچنین فعالیت‌هایی را در کشور ما شروع کرده که شامل برنامه های مفصلی از طرح های اقتصادی، فرهنگی و نرم افزاری است و در واقع یک مواجهه و رویارویی اصلی را در جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده. باور ما این است که آن‌ها جز زبان زور نمی‌فهمند؛ همچنان که در فاجعه منا هم در ابتدا بنای همراهی با ما را نداشته اند اما زمانی که رهبری نهیب زدند، کوتاه آمدند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران در راستای وظیفه اسلامی خود نسبت به دشمنان واکنش نشان خواهد داد گفت: ارتش و سپاه ما در خلال جنگ تحمیلی نشان دادند که لشکر الهی هستند و به عنوان دو بازوی ولایت فقیه در دفاع مقدس انجام وظیفه کردند و در سال‌های بعد از جنگ هم توانمندی‌های بسیار خوب به دست آوردند .

حیدرپور با بیان اینکه ارتش سپاه در خلال این سالها نوعی همگرایی داشتند تصریح کرد: ما فکر می‌کنیم در وضعی هستیم که جمهوری اسلامی قدرتمندانه و با داشتن توانمندی بازدارنده از منافع خودش و آنچه دستاوردهای انقلاب اسلامی است می‌تواند دفاع کند.

وی در پایان اظهار کرد: باور ما این است که با همراهی هایی که ارتش، سپاه، بسیج و دیگر نیروهای مردمی دارند می‌توانند چنانچه لازم باشند و آن گونه که رهبری فرموده اند پاسخ کوبنده، خشن و سرکوب کننده ای را به هر دشمن متجاوزی که بخواهد در منطقه ابراز وجود کند.

انتهای پیام

کد N983611