خزاعی: دستاورد برجام در تاریخ سازمان ملل بی‌سابقه است

سیاسی

سفیر پیشین ایران در سازمان ملل متحد با بیان این که دستاورد برجام در تاریخ سازمان ملل بی‌سابقه است، گفت: ایران با تصویب قطعنامه 2231 موفقیت بزرگ تاریخی ثبت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد خزاعی با بیان این که دستاورد مشخص برجام لغو 6 قطعنامه قبلی علیه جمهوری اسلامی ایران توسط 1 قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل است، گفت: این توافق و قطعنامه موفقیت تاریخی برای کشور است که در تاریخ سازمان ملل و شورای امنیت نه کم‌سابقه بلکه بی‌سابقه است.

او با بیان این که این اتفاق بزرگ که فی نفسه دستاورد است، افزود: منهای این که نتیجه چه شود و برجام به کجا برسد، یک اتفاق بزرگ در تاریخ سازمان ملل است.

خزاعی با اشاره به این که قالب کشورهای سازمان ملل توافق را یک دستاورد برای جمهوری اسلامی می‌دانند، ادامه داد: اما در نهایت باید مشاهده کرد رویکرد مجلس نسبت به آن چه خواهد بود.

سفیر پیشین ایران در سازمان ملل در این گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به جلسه مشترک با کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: نقطه نظراتی در رابطه با برجام وجود داشت که پیرامون آن در کمیسیون اقتصادی بحث و بررسی و تبادل نظر صورت گرفت.

انتهای پیام

کد N983556