مخالفان مسلح سوریه آماده مذاکره با روسیه هستند

سوريه

نماینده رسمی سابق ارتش آزاد سوریه و یکی از هماهنگ کنندگان جبهه نجات ملی مخالفان سوری امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، ارتش آزاد سوریه آماده برقراری ارتباط با رهبری روسیه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فهد المصری، نماینده رسمی سابق ارتش آزاد سوریه و یکی از هماهنگ کنندگان جبهه نجات ملی مخالفان سوری گفت: ما از آمادگی روسیه برای برقراری ارتباط با ارتش آزاد سوریه استقبال می‌کنیم و دیدار با مقامات روسیه را به شرط کاهش حملات هوایی علیه مواضع یگان‌های ارتش آزاد سوریه و غیرنظامیان رد نخواهیم کرد.

وی افزود: رهبران ارتش آزاد سوریه از زمان آغاز جنگ داخلی در این کشور آماده مذاکره با روسیه بوده و اعزام هیاتی از مقامات عالی رتبه به مسکو را پیشنهاد کرده است.

ارتش آزاد سوریه یکی از شاخه‌های مسلح مخالفان سوری که از سوی کشورهای غربی به عنوان مخالفان میانه رو تلقی می‌شوند، از آغاز جنگ داخلی سوریه در حال مبارزه با نیروهای ارتش وفادار به بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور هستند.

سرگئی لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه روز دوشنبه ضمن اعلام اینکه مسکو برای ارتباط با ارتش آزاد سوریه آماده شده، از واشنگتن خواستار اطلاعاتی درباره این گروه شد.

به درخواست اسد جنگنده‌های سوخوی su-25 ، su-24M و su-34 با حمایت جت‌های فلنکر su-30 30 سپتامبر سال جاری میلادی مواضع داعش را در سوریه بمباران کردند.

در همین حال ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه تائید کرد، حملات ارتش سوریه با حمایت نیروی هوایی روسیه علیه مواضع سازمان‌های تروریستی صورت گرفته و نه هیچ گروه مخالف سیاسی یا غیرنظامیان.

انتهای پیام

کد N983554