معاون ستاد اقامه نماز خبر داد

راه‌اندازی سامانه گزارش‌گیری نماز در آینده‌ای نزدیک

نماز,ستاد اقامه نماز

معاون نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور گفت: در جهت رویکرد توسعه امر نظارت، سامانه جامع گزارش‌گیری نماز تحت عنوان "سجاده" در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی می‌شود.

معاون نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور گفت: در جهت رویکرد توسعه امر نظارت، سامانه جامع گزارش‌گیری نماز تحت عنوان "سجاده" در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، سیدعلی مهدیان در گردهمایی دبیران ستاد اقامه نماز در همدان، اظهار کرد: در رویکرد توسعه امر نظارت و ارزیابی سه برنامه با موضوع ظرفیت مردمی، یاوران افتخاری نماز و بررسی ستاد اقامه نماز، ایجاد سامانه ارتباطات مردمی ستاد اقامه نماز و شبکه سامانه جامع و گزارش‌گیری تحت عنوان سجاده را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی از برگزاری دو کارگاه آموزشی آشنایی با بسیاری از رویکردهای ستاد اقامه نماز، معرفی و شیوه‌های دعوت به نماز خبر داد و افزود: ستاد اقامه نماز سه رویکرد ملی در تعامل با دستگاه‌های اجرایی در سه دهه داشته است.

مهدیان تصریح کرد: رویکرد دهه اول، پشتیبانی، تامین و تجهیز نمازخانه‌ها و مساجد بین راهی، دولتی و آموزشی و رویکرد دهه دوم تولید محتواهای مناسب در حوزه اقامه نماز و انتشارات ستاد بوده و رویکرد دهه سوم بعد از پیام 13 مقام معظم رهبری به اجلاس سران، شکل‌گیری برنامه‌های مدیریتی و راهبردی نماز در کشور بوده است.

وی مهمترین رویکرد مدیریت ستاد اقامه نماز را در جهت پیام 13 مقام معظم رهبری به اجلاس سران دانست و افزود: در این پیام به رعایت برنامه‌های علمی در کنار واقع‌بینی، هدف‌گذاری کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت نماز تاکید شده است.

مهدیان اظهار کرد: با همکاری دستگاه‌های اجرایی برنامه راهبردی را تدوین کرده و بهترین و موثرین برنامه‌ها را در آن قرار داده‌ایم همچنین توافق‌نامه سالیانه را در تعامل با دستگاه‌های اجرایی داشته‌ایم که در آن ماموریت‌ها و تکالیف را مورد بررسی قرار داده و با توجه به چشم‌انداز، برنامه‌ها را پیشنهاد می‌دهند.

وی گفت: دبیران ستاد اقامه نماز با توجه به شرایط خاص استان می‌توانند عناوین مهم استان را ارائه دهند تا مورد تایید و توافق قرار گیرد.

مهدیان از دو اقدام پژوهشی ملی برای اجلاس خبر داد و اعلام کرد: یکی مسئولیت‌پذیری مسئولان و دیگری مسئولیت‌پذیری مخاطبان در حوزه نوجوانان و جوانان است.

انتهای پیام

کد N983492