دادستان کل کشور اعلام کرد

عربستان فیلم‌های فاجعه منا را در اختیار ایران قرار دهد

دادستان كل كشور,فاجعه منا

دادستان کل کشور از تشکیل شعبه‌ای در دادستانی تهران برای جمع آوری شکایات، گزارش‌ها و مستندات فاجعه منا خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا)، سیدابراهیم رئیسی دادستان کل کشور در حاشیه جلسه بررسی فاجعه منا در دادستانی کل کشور با بیان اینکه تحت هیچ عنوان از فاجعه منا نمی‌گذریم، اظهار کرد: شعبه‌ای در دادستانی تهران ماموریت یافته تا تمامی شکایات، گزارش‌ها و مستنداتی که در این زمینه ارائه می‌شود را جمع آوری کند.

وی ادامه داد: همچنین بخش‌هایی همچون وزارت اطلاعات و سازمان حج و زیارت نیز مسئولیت دارند، گزارش‌ها و مستندات را از حجاج جمع آوری کرده و به دادسرای تهران ارائه کنند.

وی ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های جانباختگان و طلب صبر برای خانواده آنان و علو درجات برای جان باختگان این فاجعه اظهار کرد: وزارت امور خارجه از طرف کشور جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم این پیگیری‌ها قرار دارد و مساله تشکیل کمیته حقیقت یاب از سوی دولت عربستان همچنان مورد تاکید و ضروری است.

وی بیان کرد: در اختیار گذاشتن مستندات به ویژه فیلم‌هایی که در خصوص این فاجعه وجود دارد همچنان مورد تاکید ماست. باید این فیلم ها که توسط دوربین های متعدد از سرزمین منا ضبط شده است در اختیار جمهوری اسلامی ایران و کشورهایی که در این قضیه قربانیانی داشتند قرار گیرد.

دادستان کل کشور اضافه کرد: فکر می کنیم مستندات باید مورد بررسی قرار گیرد و در این رابطه کمیته حقیقت یاب ایفای نقش می کند تا این قضیه روشن شود و گذشت زمان تاکید را در این قضیه بیشتر می کند.

ادامه دارد ...

کد N983418