انتقاد رهبر حزب پودموس اسپانیا از فرانسه و آلمان

رییس حزب چپ گرای پودموس اسپانیا و عضو پارلمان اروپا، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه را متهم کرد که در برابر آلمان بزدلانه رفتار می‌کند و به برلین اجازه می‌دهد که امور اروپا را تعیین و اداره کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) پابلو ایگلسیاس، رییس حزب چپ گرا و رادیکالی پودموس اسپانیا در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه وعده داد در صورتیکه در انتخابات سراسری پیروز شود، یک برنامه عملی در کشورش اجرا خواهد کرد.

حزب پودموس در اوایل سال 2014 پیروز شد و پودوموس به معنای " ما می‌توانیم" است. این حزب عرصه سیاسی اسپانیا را با رشد و گسترش سریع خود تکان داد و توانست بر اساس نظرسنجی‌ها جایگاه سوم را در میان احزاب دیگر به دست آورد.

در حالیکه کمتر از سه ماه به برگزاری انتخابات در 20 دسامبر باقی مانده است، ایگلسیاس گفت که وی پیروز انتخابات است.

وی درباره انتخابات کاتالونیا که چندی پیش برگزار شد نیز گفت: ما در این انتخابات اشتباهاتی داشتیم.

این سیاستمدار اسپانیایی اضافه کرد: ما تا نهایت خواهیم جنگید تا به آنچه که مردم می‌گویند دست یابیم و آن این است که مقامات فاسد را از موسسات و سازمانها کنار بگذاریم. ما باید کشور را به شکل متفاوتی اداره کنیم. ما باید از حقوق اجتماعی خود دفاع کنیم.

ایگلسیاس، 36 ساله، استاد دانشگاه علوم سیاسی اعلام کرد: درست چند ماه، پیش از برگزاری انتخابات در ماه می در هیچ نظرسنجی پیش‌بینی نشده بود که ما بتوانیم پیروزی‌هایی را در مادرید و بارسلون به دست آوریم.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره انتشار برخی اخبار از سوی رسانه‌های اسپانیایی مبنی بر ائتلاف احزاب چپ‌گرا از جمله پودموس تحت یک حزب، با رد این گونه اخبار گفت: توافقی دراین‌باره انجام نشده است.

هم‌چنین وی یکی از منتقدان سرسخت دولت آلمان است که سیاست‌های سختگیرانه اقتصادی در اروپا اعمال می‌کند. او در‌این‌باره گفت: ما در اروپایی زندگی می‌کنیم که امور آن توسط آلمان تعیین شده است و این خبر بدی برای جنوب اروپاست.

این سیاستمدار اسپانیایی اضافه کرد: این بی حرمتی است که سختگیری‌های زیادی با اعمال شرایط بد بر یونان اعمال می‌شود اما به هنگام ارائه کمک انسان دوستانه برای ورود پناهجویان به کشور این سخت گیری‌ها اعمال نمی‌شود.

انتهای پیام

کد N983328