درخواست تشکل‌های دانشجویی خرم آباد از بیرانوند: از ظریف عذرخواهی کنید

تشکلهای دانشجویی

تعدادی از تشکل‌های دانشجویی خرم آباد در نامه ای سرگشاده به بیرانوند نماینده مردم بروجرد درمجلس با اشاره به اظهارات اخیر وی در مورد وزیر امور خارجه کشورمان خاطر نشان کردند: نمی شود فردی را به جنگ دیپلماتیک با دنیا بفرستیم ولی از پشت سر از او حمایت نکنیم و حتی به وی حمله ور نیز بشویم.

تعدادی از تشکل‌های دانشجویی خرم آباد در نامه ای سرگشاده به بیرانوند نماینده مردم بروجرد درمجلس با اشاره به اظهارات اخیر وی در مورد وزیر امور خارجه کشورمان خاطر نشان کردند: نمی شود فردی را به جنگ دیپلماتیک با دنیا بفرستیم ولی از پشت سر از او حمایت نکنیم و حتی به وی حمله ور نیز بشویم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری داشجویان ایران(ایسنا)،متن این نامه به شرح زیر است:

گویا بعد از سخنرانی رییس جمهور کشورمان در سازمان ملل ،جناب اقای دکتر ظریف در راهروی ساختمان سازمان ملل با آقای اوباما مواجه شد و با ایشان دست داده اند .

بعد از این رویارویی رسانه های افراطی شروع به بزرگ نمایی ماجرا کردند.جنابعالی نیز در جلسه روز چهار شنبه 94/7/8مجلس با ادبیاتی ناشایست، دکتر ظریف را مورد هجمه قرار دادید و به ایشان بی احترامی کردید.البته نایب رییس مجلس به خوبی جواب شما را دادند و خطاب به شما گفتند:((غیرت دینی و انقلابی دکتر ظریف کمتر از بنده نیست و در نقد مسولان کشور نباید از ادبیات ناشایست استفاده شود)).

جناب آقای بیرانوند هیچ کس با انتقاد منصفانه مخالف نیست اما آیا توهین های شما به دکتر ظریف انتقاد بود؟

دکتر ظریف از اول انقلاب تاکنون در پست های مهم و کلیدی وزارت خارجه فعالیت داشته اند و در کارهای ایشان هیچ شک و شبهه ای وجود ندارد، بطوریکه رهبر معظم انقلاب وی را فردی انقلابی و مومن خطاب کرده اند.

مراجع عظام، علما، و بسیاری از چهره های سیاسی شاخص و منطقی کشور بارها از زحمت های اقای ظریف تشکر کرده و وی را فردی می دانند که در تمام کار های مهم و حساس وزارت امور خارجه مصالح اسلام و انقلاب را در نظر می‌گیرند.

جناب آقای بهرام بیرانوند

نمی‌شود فردی را به جنگ دیپلماتیک با دنیا بفرستیم ولی از پشت سر از او حمایت نکنیم و حتی به وی حمله ور نیز بشویم .

آیا بهتر نبود اگر هم تذکری دارید به صورت منطقی و آرام آن را مطرح می کردید و این چنین باعث ناراحتی دکتر ظریف و مردم نمی شدید؟

البته مطمئنیم که جناب آقای ظریف برای اینکار جوابی دیپلماتیک و قانع کننده دارند . "حضرت علی (ع) فرموده : با دشمنت مصافحه کن اگر چه از آن خوشش نیاید؛ زیرا خداوند به آن امر کرده و در قرآن مجید فرمود: هرگز نیکی و بدی یکسان نیست؛ بدی را با نیکی دفع کن، ناگاه خواهی دید همان کس که میان تو و او دشمنی است، گویی دوستی گرم و صمیمی برقرار شده است. (سوره فصلت، آیه ۳۴ ) "

سوال‌های فراوانی را در ذهن مردم ایران مخصوصا طیف دانشجو و تحصیلکرده ایجاد کرده اید!

برای ما سوال پیش آمده که اگر دکتر ظریف وزیر امور خارجه دولت قبل بودند بازهم به همین طریق به او حمله می کردید؟!

چرا وقتی آقای احمدی نژاد وزیرامور خارجه کشورمان را در سنگال بدون اطلاع وی عزل کرد سخنی به میان نیاوردید و سکوت کردید؟!نکند آن حرکت ،حرکتی دیپلماتیک بوده و ما نمی دانسته ایم!؟

چرا وقتی آقای زاهدی وزیر علوم دولت قبلی در اجلاس سزامی 2008 در کشور اردن با وزیر علوم رژیم خونخوار و غاصب صهیونیستی دست داد و گفتگو کرد سکوت کردید ؟واکنش شما در مقابل قهر 11روزه رییس جمهور قبلی که اظهر من الشمس بود چه بود؟متاسفانه جز صدای کر کننده سکوت چیزی نشنیدیم و تا الان هم هیچ واکنشی از خودتان نشان نداده اید. .مطمئنا مردم فهیم ایران این حرکات را می بیند و در مورد آینده شان تصمیم می گیرند.

جناب آقای بیرانوند

ابزار قانونی وجود دارد که شما بعنوان نماینده مردم بروجرد ، مسولان دولتی را بابت اعمالشان مورد سوال قرار دهید یا حتی استیضاح کنید.

امیدواریم جنابعالی هر چه زودتر از آقای دکتر ظریف عذرخواهی کنید و با سعه صدر در رسیدن به اهداف و آرمان های بلند انقلاب همچون قبل تلاش کنید.

انتهای پیام

کد N983170