بان کی مون: اسرائیل درباره خشونت‌های قدس و کرانه باختری تحقیق کند

اسراييل

به دنبال بالا گرفتن خشونت و درگیری در قدس و کرانه باختری و ادامه تجاوزات اسرائیلی‌ها علیه مردم فلسطین بان کی مون خواهان انجام تحقیقات شفاف و سریع از سوی مقامات اسرائیلی درباره خشونت‌های اخیر شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل ضمن انتقاد از سیاست اسرائیل در منهدم کردن منازل فلسطینی‌ها از مقامات اسرائیلی خواست تا تحقیقات شفاف و سریعی را درباره خشونت‌های اخیر در قدس و کرانه باختری به ویژه درباره شهادت نوجوان 13 ساله فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای رژیم صهیونیستی انجام دهند.

وی گفت: منهدم کردن منازل فلسطینی‌ها موجب وخیم‌تر شدن اوضاع می‌شود در نتیجه طرف اسرائیلی و فلسطینی باید هر چه سریعتر برای پایان دادن به خشونت‌ها اقدام کنند.

به گفته بان کی مون، این درگیری‌ها به موج جدید خشونت‌هایی اشاره دارد که امکان دارد دیگر نتوان آن را کنترل کرد.

در پی عملیات ضد صهیونیستی یک جوان فلسطینی علیه شهرک نشینان در قدس یک شهرک نشین و همسرش کشته شدند. به دنبال این حادثه درگیری‌های شدیدی میان نیروهای رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها رخ داد و تاکنون در درگیری‌های اخیر چهار فلسطینی به ضرب گلوله این نیروها شهید شده‌اند. پس از این عملیات نیروهای رژیم صهیونیستی به منازل فلسطینی‌ها یورش برده و تاکنون چندین منزل را ویران کرده‌اند.

به گفته تحلیلگران، با ادامه این خشونت‌ها هر لحظه امکان دارد انتفاضه سوم فلسطین رخ بدهد.

انتهای پیام

کد N983157