"افغانستان برای مقابله با تروریسم نیازمند کمک نظامی روسیه است"

عضو کمیته امور بین‌الملل مجلس علیای شورای فدراسیون روسیه با اشاره به نتیجه نشست با اعضای پارلمان افغانستان گفت: دولت کابل برای مقابله با تروریسم نیازمند کمک‌های تکنیکی و نظامی روسیه است.

عضو کمیته امور بین‌الملل مجلس علیای شورای فدراسیون روسیه با اشاره به نتیجه نشست با اعضای پارلمان افغانستان گفت: دولت کابل برای مقابله با تروریسم نیازمند کمک‌های تکنیکی و نظامی روسیه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس،‌ ایگور موروزوف‌،‌ عضو کمیته امور بین‌الملل مجلس علیای شورای فدراسیون روسیه گفت: اعضای پارلمان افغانستان به طور کامل از اقدامات روسیه در سوریه حمایت می‌کنند. آنها همچنین نگرانی خود را بابت تنش و شدت یافتن فعالیتهای تروریستی در خاورمیانه ابراز داشتند. همتایان افغان ما از دولت مسکو خواستند تا به تامین کمک‌های تکنیکی و نظامی برای دولت کابل بپردازیم. امروز آنها از ما خواستند تا کمکشان کنیم و هلیکوپتر، مهمات و سایر تجهیزات نظامی در اختیارشان بگذاریم. آنها اعلام کردند اگر ارتش افغانستان هلیکوپتر داشت،‌ تروریست‌ها در قندوز موفق نمی‌شدند.

این مقام مسئول در مجلس علیای روسیه به بیان این مساله پرداخت که این آمریکایی‌ها بودند که برنامه مشترک آموزش خلبانان هلیکوپترها، تجهیز نیروهای ارتش افغانستان با هلیکوپترهای روسیه و تامین قطعات و مهمات را متوقف کردند. قانون گذاران افغان نسبت به این مساله شکایت کردند که در جریان حضور ارتش امریکا در افغانستان زندگی مردم بهتر نشده که بدتر شده و ارتش همچنان همانند قبل است.

عضو کمیته امور بین‌الملل مجلس علیای روسیه ادامه داد: در حال حاضر هیچ محدودیتی برای تامین کمکهای نظامی و تکنیکی برای افغانستان وجود ندارد. از آنجا که داعش در عراق و سوریه رسما اعلام کرده که به دنبال انتقال فعالیتهای تروریستی به سایر کشورهاست، این یک خطر برای ما نیز هست چراکه از جانب تروریست‌ها در ازبکستان و تاجیکستان نیز در معرض اقدامات تروریستی هستیم. ما باید تروریسم را از مرزهای روسیه دور کنیم و این کار را باید با همکاری افغانستان انجام دهیم.

انتهای پیام

کد N983084