آیت‌الله سبحانی:

وهابیت و عرفان‌های دروغ و باطل تهدیدی برای جوانان است

مرجع تقليد,حوزه علميه,آيت‌الله العظمي جعفر سبحاني

آیت‌الله سبحانی گفت: امروز دشمنان شیعه زیاد شده و باید در امر تبلیغ به درستی و با قوت ورود کرد، چراکه امروز عداوت دشمنان مضاعف شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در درس خارج اصول در مسجد اعظم قم با اشاره به روایتی از حضرت امیر(ع)، اظهار کرد: حضرت در این حدیث فرمودند: « فقط دو شخص کمرم را شکستند، عالمی که از انجام گناه ابائی ندارد و نادانی که اهل عبادت باشد. آن عالم با ارتکاب گناهان، مردم را از دینداری فراری می‌دهد و این نادان، به خاطر جهلش،‌ مردم را به سمت باطل می‌کشاند».

وی خطاب به طلاب ملبس به لباس مقدس روحانیت، گفت: کار شما بسیار سخت‌تر از دیگران است، چراکه اگر آنان گناه کنند، گناهی شخصی محسوب می‌شود، اما اگر از عالم، گناهی سر بزند، سبب ضربه به دین و دوری مردم از دین خواهد شد.

این مرجع تقلید با بیان این‌که «عالم با هتک حرمت، جامعه را آلوده می‌کند» خاطرنشان کرد: آقایانی که قدرت تبلیغ دارند، باید در این عرصه وارد شده و به آن بپردازند.

آیت‌الله سبحانی با بیان خاطره‌ای از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان برای تبلیغ رفتم و پس از برگشت خدمت امام خمینی(ره) رسیدم و عرض کردم: ما وقتی به تبلیغ می‌رویم، از مسائل علمی عقب می‌مانیم که ایشان فرمودند: «وظیفه‌ای بالاتر از تبلیغ نیست، چراکه آموزش مقدمه تبلیغ است».

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری حوزه، این استاد درس خارج حوزه با تأکید بر این‌که «باید با تبلیغ با انحراف شیعیان مقابله کرد» اظهار کرد: امروز ماهواره‌های فارسی زبان بسیاری وجود دارند که به عرضه شبهه پرداخته و ما باید خود را برای پاسخگویی به این شبهات آماده کنیم.

وی وهابیت و عرفان‌های دروغ و باطل را 2 تهدید برای جوانان کشور دانست و گفت: این دو تهدید، متوجه جوانان متدین است تا آنان را از مسجد و محراب دور کنند.

انتهای پیام

کد N983045