ثروتی:

باید در زمان‌بندی قانونی برجام در مجلس تعیین تکلیف شود

برجام

یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: در هزینه - ‌فایده‌ای که در مجلس انجام گرفته است به این نتیجه رسیده‌ایم که مجلس برجام را اجرا کند.

یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: در هزینه - ‌فایده‌ای که در مجلس انجام گرفته است به این نتیجه رسیده‌ایم که مجلس برجام را اجرا کند.

موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باید در زمان‌بندی قانونی مشخص شده برجام در مجلس تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم بجنورد با بیان اینکه مطالعات زیادی در خصوص برجام توسط کارشناسان انجام گرفته است، گفت: هماهنگی‌های زیادی بین نمایندگان کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مجلس انجام گرفته است به همین دلیل تأخیر در تعیین تکلیف برجام در مجلس نباید اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: فراکسیون‌های مجلس به این نتیجه رسیده‌اند تیم مذاکره کننده هسته‌ای مورد اعتماد و وثوق مردم و رهبری هستند. و تلاش خود را برای تصویب مناسب برجام انجام داده‌اند. عقب‌نشینی‌ها در کنار دستاوردهایی را در قالب برجام داشته‌اند و در عین حال محدودیت‌هایی را قبول کرده‌اند. البته کسی در ظالمانه بودن محدودیت‌ها شکی ندارد، اما باید پذیرفت که برای تعامل با جهان باید در برابر دریافت امتیاز، امتیاز داد. امروز کشور به تعامل با جهان به ویژه در حوزه اقتصادی نیاز دارد. کشور به باز شدن سوئیفت و فروش راحت نفت و وارد کردن فناوری‌های جدید نیازمند است.

ثروتی تعداد مخالفان برجام در مجلس را بسیار محدود دانست و افزود: مخالفان برجام کمتر از 20 نفر هستند. بنده با توجه به و اطلاعی که از فضای مجلس دارم معتقدم طرح اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام به تصویب مجلس می‌رسد. دو فراکسیون مجلس به همراه فراکسیون اصلاح طلبان موافق اجرای برجام هستند اما در عین حال از روزنه‌هایی که در برجام وجود دارند نیز نگرانند.

وی با پیش‌بینی رأی مجلس در خصوص طرح اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام گفت: برجام در هفته آینده با قید این مسأله که به دولت اجازه داده شود در صورت دبه کردن طرف آمریکایی و دنبال کردن اهداف خصمانه توسط دولت این کشور از طرق غیر از برجام مقابل به مثل کند، به تصویب خواهد رسید.

انتهای پیام

کد N983043