کرملین: به دنبال حل و فصل سیاسی مسائل در سوریه هستیم

سخنگوی کرملین اعلام کرد: هدف از اقدامات روسیه در سوریه حل و فصل سیاسی مسائل است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه گفت، اقدامات نظامی این کشور در سوریه با هدف حل و فصل سیاسی درگیری‌ها صورت می‌گیرد.

پسکوف در این باره خاطرنشان کرد: مسیر سیاسی و حل و فصل سیاسی، هدف نهایی همه اقدامات روسیه است. این هدف قطعا تنها هدف کل جامعه بین‌المللی و همچنین رهبران سوریه است.

این در حالی است برخی از مخالفان سوری مدعی هستند که اقدامات روسیه در سوریه موجب خواهد شد که آن‌ها در مذاکرات حل و فصل سیاسی بحران این کشور شرکت نکنند.

پسکوف پیش از این در مصاحبه‌ای به موضوع حملات هوایی کشورش به سوریه پرداخته و گفته بود که وزارت دفاع روسیه اطلاعات جامعی درباره عملیات مسکو علیه داعش ارائه می‌دهد. وی ادامه داد:‌ اقدام‌های نظامی روسیه در سوریه کاملا شفاف هستند و اتهام‌های مطرح شده مبنی بر این که حملات روس‌ها علیه گروه‌های مخالف دولت مشروع دمشق است، صحت ندارد.

سخنگوی کرملین همچنین تاکید کرده که در حملات هوایی روسیه لیستی از سازمان‌های تروریستی شناخته شده هدف است. وی افزود: سازمان‌های شناخته شده تروریستی و دیگر اهداف ما در هماهنگی با نیروهای مسلح سوریه انتخاب می شوند.

انتهای پیام

کد N982858