همدردی وزیر دفاع لبنان با دولت و ملت ایران در پی فاجعه منا

سمیر مقبل، معاون نخست وزیر و وزیر دفاع لبنان صبح امروز با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت با اظهار همدردی با دولت و ملت ایران درگذشت صدها تن از حجاج ایرانی در فاجعه منا را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، معاون نخست وزیر لبنان همچنین با استفسار آخرین وضعیت غضنفر رکن آبادی، سفیر سابق ایران در لبنان خسارت انسانی وارده به کشورهای اسلامی را در نتیجه این فاجعه بسیار بزرگ شمرد.

محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز در این دیدار با ابراز سپاس از همدردی مردم و مقام های دولتی و شخصیتهای لبنانی با جمهوری اسلامی ایران پس از بروز این واقعه ، مسئولیت وقوع حادثه منا را برعهده عربستان دانست و بر لزوم عذرخواهی دولت عربستان از کشورهای اسلامی بخصوص کشورهایی که حاجیان خود را از دست داده اند تاکید کرد.

فتحعلی در بخش دیگر با انتقاد از برخی اظهارنظرها که این فاجعه را امری طبیعی شمرده و آن را به قضای و قدرالهی نسبت داده اند، ابعاد این فاجعه را بسیار گسترده خواند و تاکید کرد در صورت اتخاذ تمهیدات مناسب و امدادرسانی به موقع، با چنین فاجعه ای روبرو نبودیم.

سفیرکشورمان در بخش دیگر با بیان اینکه آقای غضنفر رکن آبادی همچنان در میان مفقودان این حادثه قرار دارد بر پیگیری همه جانبه دولت جمهوری اسلامی ایران برای روشن شدن وضعیت همه مفقودان تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N982791