در دیدار با یک مقام وزارت امور خارجه اوگاندا

امیرعبداللهیان: برای حل بحران‌های منطقه‌یی باید روی راه‌حل‌های سیاسی تاکید شود

مدیرکل منطقه‌یی وزارت امور خارجه اوگاندا که به‌منظور شرکت در دومین نشست کمیته سیاسی بین دو کشور در راس هیاتی از ایران دیدن می‌کند بعد از ظهر سه‌شنبه با معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه ملاقات و درباره توسعه مناسبات بین دو کشور در زمینه‌های مختلف رایزنی کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر حسین امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از روابط بسیار خوب سیاسی بین دو کشور گفت: حجم روابط اقتصادی و تجاری متناسب با ظرفیت‌های دو کشور نیست و لازم است راهکارهای اجرایی پروژه‌های مختلف در کمیته سیاسی بیش‌تر مورد توجه قرار گیرد.

معاون ظریف در بخش دیگری از سخنانش به تهدیدهای افراط‌گرایی و تروریسم برای جهان به‌ویژه خاورمیانه و آفریقا اشاره کرده و گفت: برای حل و فصل بحران‌های منطقه‌یی بیش از مسایل نظامی بایستی بر روی راه‌حل‌های سیاسی تاکید شود.

او در این ملاقات خواستار همکاری بین دو کشور در زمینه مبارزه با افراط‌گرایی و تروریسم شد.

خانم روزت نیرینکایند کاتونگی، مدیرکل منطقه‌یی وزارت امور خارجه اوگاندا نیز ضمن عرض تسلیت به مناسبت قربانی شدن صدها نفر از مردم کشورمان در فاجعه منا بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم جهت جلوگیری از تکرار چنین حوادثی در آینده تاکید کرد.

وی در ادامه از روند رو به رشد روابط بین دو کشور در سطوح دوجانبه و بین‌المللی به‌ویژه در دوره پسا تحریم ابراز خرسندی کرد و از اتمام پروژه درمانگاه ایران در کامپالا به عنوان نقطه عطفی در روابط بین دو کشور یاد کرد.

روزت با اشاره به مشکلات ناشی از افراط‌گرایی و تروریسم در آفریقا به‌ویژه در سومالی و نیجریه، از همکاری برای مقابله با این پدیده‌های شوم استقبال کرد.

انتهای پیام

کد N982749