معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری:

آگاهی مناسب از توانمندیهای روستاییان، منجر به بهبود وضعیت اقتصاد می‌شود

روستاييان

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان برای اطلاع کامل از توانایی‌ها، دارایی‌ها و ثروت پایان ناپذیر روستاییان و عشایر است، اظهار کرد: بی تردید بهره‌گیری و توجه ویژه مقامات، کارشناسان و برنامه‌ریزان ارشد و تصمیم گیر کشور از توانمندی‌های روستاییان و عشایر، نقش عمده‌ای در بهبود وضعیت اشتغال و اقتصاد کشور برجای می گذارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،سید ابوالفضل رضوی روز سه شنبه در حاشیه آیین افتتاح اولین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان، با اشاره به اینکه این نمایشگاه نوعی آمایش سرزمینی ایران است، گفت: تولیدات، محصولات صنایع دستی و فرصت‌های شغلی و گردشگری در این نمایشگاه درمعرض دید عموم و مسوولین قرار گرفته که بهره گیری از این دستاوردها ، منجر به شکوفایی همزمان روستاهای کشور خواهد شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: ۴۲۸ شهرستان کشور در این نمایشگاه شرکت کرده اند که چکیده‌ای از فرهنگ، تمدن، فعالیت‌ها، محصولات و توانمندی‌های خود را به نمایش گذشته‌اند.

رضوی خاطر نشان کرد: محصولات ارائه شده در این نمایشگاه با هیچ یک از نمایشگاه‌های قبلی چه از لحاظ تنوع و چه قیمت و کیفیت قابل مقایسه نیست و بازدیدکنندگان ضمن آشنایی با ویژگی‌های فرهنگ و ادب و سنت شهرها و مناطق مختلف کشور می‌توانند یک بازدید و خرید متفاوتی را تجربه کند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با دعوت از همه مقامات، کارشناسان عالی رتبه کشور برای بازدید از نمایشگاه توانمندی های روستاییان، اظهار کرد: آگاهی از توانمندیها و ظرفیتهای بالقوه روستاهای کشور بسترهای لازم برای سرمایه گذاری در هر یک از استانها را فراهم می‌کند.

رضوی تصریح کرد: ساکنان پایتخت در پایان بازدید از این نمایشگاه قطعا به داشته‌های کشور خود در اقصی نقاط کشور افتخار می کنند و تجربه‌های گرانبهایی را نیز در زمینه های مختلف تولید و گردشگری و محصولات مختلف بدست می‌آورند.

اولین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان با شعار «روستا؛ کانون تولید و ارزش‌آفرینی» از 14 لغایت 17 مهرماه 94 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی در حال برگزاری است که در بخشهای مختلف این نمایشگاه اعم از بخش استانی، ملی، آیینی و بخش‌های جنبی و فروشگاهی روستاییان به عرضه و نمایش توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در روستاهای کشور می‌پردازند.

در این نمایشگاه 428 شهرستان و نماینده اکثر روستاها حضور خواهند داشت و خانه‌های روستایی در 9 اقلیم کشور مانند کپر، ایل‌خان، چادر، گلی، خانه‌های روستایی به سبک های مختلف به نمایش گذاشته شده است.

انتهای پیام

کد N982607