پایتخت داعش در فهرست بمباران‌های روسیه

ایرنا نوشت: مقر اصلی یا پایتخت داعش در سوریه یعنی شهر «رقه» در 215 کیلومتری دمشق که مرکز و تکیه گاه این گروه تروریستی تکفیری برای کنترل مناطق تحت تسلط خود به شمار می رود، تاکنون چندین بار هدف بمباران جنگنده های روسیه قرار گرفته است.

گزارش های وزارت دفاع روسیه از نتایج عملیات نیروی هوافضای این کشور علیه تروریست ها بویژه داعش در سوریه نشان می دهد که با هدف قرار گرفتن 60 مرکز اصلی تروریست ها بویژه مراکز فرماندهی، تسلیحاتی و انبار مهمات، مراکز مخابراتی، پایگاه های آموزشی و مسیرهای ارتباطی، بخشی از اهداف در نظر گرفته شده همکاری های نظامی ضدتروریستی مسکو و دمشق عملی شده است و براساس برنامه انتشار یافته؛ مرحله دوم این عملیات آغاز خواهد شد.

بیشتر حملات در مناطق اصلی تجمع تروریست های داعش بویژه رقه، حلب، ادلب و حسکه صورت گرفته و وزارت دفاع روسیه هم اعلام کرده است تاثیر بمباران ها و هراس از تکرار آن، سبب شده نه تنها داعش بلکه تمام تروریست ها زمین گیر شوند.
براساس برنامه جدید انتشار یافته در پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع روسیه، بمباران ها از این پس گسترده تر و شامل تمامی مناطق بویژه مهمترین مواضع داعش خواهد شد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است که در حملات جدید، از جنگنده های سوخو 34 برای حمله به اهداف از فاصله 250 کیلومتری در هر شرایط آب و هوایی بهره خواهد گرفت.

راهبرد ارتش روسیه در اجرای این عملیات، محدود کردن نیروهای داعش در رقه است تا نتوانند برای پشتیبانی و تجهیز از دیگر مراکز خود بهره بگیرند و پس از تضعیف توان نظامی و مقاومتی این گروه، مواضع دور از مناطق جمعیتی هدف گرفته خواهد شد تا مانع سوءاستفاده داعش از مردم به عنوان گروگان شود و همزمان فرصت لازم برای ارتش سوریه به منظور انجام عملیات زمینی با کمترین تلفات ممکن شود.

با توجه به اینکه روسیه درخواست کشورهای ضدسوری برای توقف بمباران های ضدتروریستی را رد و تاکید کرده است که عملیات با قدرت بیشتری تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه خواهد یافت، داعشی ها و دیگر تروریست ها باید شاهد حملات بیشتری باشند که افزون بر حملات هوایی می تواند شامل عملیات زمینی نظامیان سوری نیز باشد.

آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، قطر، عربستان و ترکیه؛ کشورهای عضو اردوگاه ضدسوری، که پنج سال پیش با سازماندهی گروه های تروریستی و تکفیری بویژه داعش و جبهه النصره علیه حکومت سوریه، زمینه ساز بروز جنگ داخلی و درگیری در این کشور شدند؛ جمعه گذشته در آنکارا با صدور بیانیه مشترکی از روسیه خواسته بودند که عملیات در حال انجام علیه تروریست ها در سوریه را هر چه زودتر قطع کند.

روسیه سه شنبه گذشته و پس از دریافت درخواست رسمی دولت سوریه و کسب مجوز پارلمانی، عملیات بمباران مواضع تروریست ها در سوریه را آغاز کرده است.

52310

کد N982480