رهبر "ارتش اسلامی نجات" الجزایر بوتفلیقه را تهدید کرد

الجزاير

رهبر گروه موسوم به "ارتش اسلامی نجات" الجزایر تهدید کرد در صورتی که بوتفلیقه اجازه فعالیت مجدد را به این جبهه ندهد واکنشی سخت نشان خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مدنی مرزاق، رهبر ارتش نجات اسلامی الجزایر در گفتگو با روزنامه الوطن این کشور گفت: اگر عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهوری الجزایر از تصمیم خود برنگردد و بار دیگر به ما اجازه فعالیت ندهد واکنشی را از من خواهد دید که هیچ وقت به ذهنش هم خطور نکرده باشد.

اظهارات وی در واکنش به پیام اخیر بوتفلیقه به مناسبت دهمین سالروز امضای منشور صلح و آشتی است. بوتفلیقه در پیام خود اعلام کرده بود که اجازه بازگشت مجدد جبهه اسلامی نجات را نمی‌دهد و قوانین آشتی کاملا مخالف با این مسئله است.

بوتفلیقه اخیرا تعداد زیادی از روسای امنیتی الجزایر از جمله محمد مدین،‌ رئیس سازمان اطلاعات را برکنار کرده است. تغییرات مهم در سطح فرماندهان ارتش و سازمان اطلاعات الجزایر، بازداشت مسئول اول مبارزه با تروریسم این کشور و سایر اقدامات مهم دیگری که بوتفلیق اتخاذ کرده است، نشان می‌دهد که رئیس جمهوری الجزایر و نزدیکانش کنترل کامل بر دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی را در دستور کار قرار داده‌اند.

مدنی مرزاق اعلام کرد که در پیام منسوب به بوتفلیقه تردید دارد چرا که وضعیت روحی و جسمانی بوتفلیقه این اجازه را به او نمی‌دهد که چنین تصمیم خطرناکی بگیرد و دست به تغییرات مهم در نظام از جمله تغییر رئیس دستگاه اطلاعات و رهبران ارشد ارتش بزند.

وی درباره مذاکرات صورت گرفته با دولت برای پایان دادن به درگیری‌ها در دهه‌های نود گفت: قبول این مسئله نشان دهنده "صداقت و نیت حسنه ما" بود.

مرزاق این مسئله که حزب وی موجب خشونت‌ها شده باشد را رد کرد و گفت: کسانی که به خشونت‌ها دامن می‌زدند تا این لحظه نیز همچنان در نظام حضور دارند.

انتهای پیام

کد N982381