۰

سفیر ارمنستان در تهران با قائم مقام وزارت امورخارجه دیدار و گفتگو کرد

  • ۱۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در تهران امروز بعدازظهر با مرتضی سرمدی قائم مقام وزارت امور خارجه ملاقات نمود .

به گزارش خبرآنلاین سرمدی در این دیدار به تلاش های صورت گرفته در جهت ارتقای مناسبات فی مابین در زمینه های مختلف اشاره و افزود: ارمنستان از بدو استقلال تا کنون رابطه ممتازی با جمهوری اسلامی ایران داشته و توافق هسته ای ایران با 1+5 زمینه را برای افزایش همکاری ها بویژه روابط اقتصادی همواره کرده است.

قائم مقام وزیر خارجه کشورمان با اشاره به دیدارهای سطح بالای مقامات دو کشور از ایروان و تهران بر این نکته تاکید کرد که این سفرها منجر به افزایش مناسبات دو کشور خواهد شد.

آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در تهران اظهار داشت:حدود 7 ماه است که به تهران آمده ام و بدنبال آن می باشم که طرح های باقیمانده را عملیاتی نموده و زمینه های جدید برای همکاری ایجاد نمایم. وی با اشاره به برجام گفت: با توجه به حل مشکل هسته ای، زمینه برای همکاری وسیعتر دو کشور آماده است و شرکت های زیادی از ارمنستان علاقمند هستند که در جمهوری اسلامی ایران سرمایه گذاری نمایند و در مقابل از سرمایه گذاری شرکت های ایرانی در ارمنستان استقبال می کنیم.

سفیر ارمنستان در ادامه گفت: ارمنستان عضو مجمع اقتصادی اوراسیا می باشد و در صورت سرمایه گذاری شرکت های ایرانی در ارمنستان، آنها قادرند که کالاهای تولیدی خود را به کشورهای عضو این مجمع صادر نمایند. همچنین ارمنستان دروازه اتحادیه اروپا محسوب می شود و این نیز یک مزیت برای کشورهای سرمایه گذار در ارمنستان محسوب می شود.

4949

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.