هشدار محمود عباس به فلسطینی‌ها درباره توطئه‌های صهیونیستی/" فرصت را از اسرائیل بگیرید"

فلسطين

با بالاگرفتن تنش در کرانه باختری و قدس اسغالی و اعلام آماده‌باش نیروهای رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواهان هوشیاری و احتیاط فلسطینی‌ها در برابر اقدامات اسرائیل شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی وفا، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در پی ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه فلسطین و بالا گرفتن تنش‌ها در قدس و کرانه باختری از رهبران دستگاه‌های امنیتی خواست تا برای حفظ امنیت شهروندان تمامی اقدامات لازم را اتخاذ کنند.

وی از اعضای شورای نظامی و رهبران دستگاه‌های امنیتی طی نشست فوق‌العاده‌ای که روز دوشنبه برگزار شد خواست تا هوشیاری و احتیاط را حفظ کرده و به اسرائیل برای محقق کردن طرح‌هایش فرصت ندهند؛ طرح‌هایی که به گفته وی موجب وخیم‌تر شدن اوضاع و بالا گرفتن خشونت‌ها می‌شود.

در همین راستا، مقامات دولت فلسطین رژیم صهیونیستی را مسئول کشتن فلسطینی‌ها می‌دانند و از جامعه جهانی و سازمان ملل خواسته‌اند حمایت لازم را مردم فلسطین به عمل آورند و برای توقف اقدامات تحریک آمیز رژیم صهیونیستی تلاش کنند.

همچنین جان کری، وزیر خارجه آمریکا از رژیم صهیونیستی و فلسطین خواست تا آرامش خود را حفظ کرده و از دست زدن به اقدامات خشونت آمیز خودداری کنند.

به دنبال کشته شدن دو شهرک نشین در عملیات ضد صهیونیستی و شهادت چند جوان فلسطینی درگیری‌ها در قدس و کرانه باختری بالا گرفته است و تحلیلگران احتمال می‌دهند که با ادامه این خشونت‌ها انتفاضه سوم فلسطین رخ دهد. اسرائیل نیز در ادامه اقدامات خود علیه فلسطین برای دومین روز متوالی قدس شرقی را به روز فلسطینی‌ها بست.

انتهای پیام

کد N982271