سردار جلالی:

چهره تهدیدات پس از برجام تغییر خواهد کرد

سازمان پدافند غيرعامل,پدافند غيرعامل,برجام

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه چهره تهدیدات پس از برجام تغییر خواهد کرد،‌ گفت: باید تهدیدشناسی جدید در حوزه توافقات بعد از برجام نسبت به کشور داشته باشیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه چهره تهدیدات پس از برجام تغییر خواهد کرد،‌ گفت: باید تهدیدشناسی جدید در حوزه توافقات بعد از برجام نسبت به کشور داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی در نشست خبری تحت عنوان رویکردهای جدید پدافند غیرعامل متناسب با ابلاغ حکم رئیس سازمان پدافند غیرعامل توسط مقام معظم رهبری، اظهار کرد: تحولاتی در کشور در چارچوب تهدیدات پس از توافق برجام اتفاق خواهد افتاد که مجموعه‌ای از این تهدیدات با رویکرد جدیدی از سوی دشمنان خواهد بود و ما باید در ادبیات مسئولان آمریکایی دقت لازم را داشته باشیم؛ چرا که نگاه آنها به شرایط بعد از برجام مقدمه‌ای برای نفوذ و اصلاح در درون است.

جلالی با اشاره به اینکه اولین و مهمترین پیش‌بینی ما در حوزه نفوذ و تهدیدات دشمن در حوزه جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات زیرساخت‌های کشور است، خاطرنشان کرد: از مهمترین موضوعات حوزه توسعه تحقیقات جاسوسی صنعتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا تا به حال در موضوع استحکام بخشی به زیرساخت‌های هسته‌ای در پدافند غیرعامل کارهای سنگینی انجام شده است و اصفهان، فردو و نطنز از دستاوردهای پدافند غیرعامل هستند که تا به حال توانسته‌اند احتمال گزینه نظامی را کاهش دهند. پس بعد از برجام ممکن است بخشی از تهدیدات در حوزه نطنز افزایش یابد که باید برای مقابله آماده باشیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تأکید بر اینکه لازم است ستاد پایش اجرایی برجام از طرف آمریکا داشته باشیم،‌ توضیح داد: باید نسبت به آمریکا و رویکردهای آن پس از برجام و تهدیدهایی که می‌تواند کشور درمعرض آن قرار بگیرد نگاه دقیقی داشته باشیم و تمام صحبت‌ها و اظهارنظرهای مسئولان آمریکایی را در چارچوب برجام ارزیابی کرده و نسبت به آن هوشیار باشیم.

جلالی گفت: در مورد موضوعات جاری نیز در کمیسیون برجام پیشنهادات لازم را ارائه کردیم و پیگیر هستیم و نظرات تخصصی‌مان را خواهیم داد.

ادامه دارد...

کد N982097