قرائتی:

آموزش و پرورش به جای طرح تحول به مرد تحول نیاز دارد

نماز,قرائتي,رئيس ستاد اقامه نماز

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به این‌که «طرح تحول نظام آموزش و پرورش به تنهایی برای رسیدن انسان‌ها به کمال انسانی کافی نیست» گفت: نظام آموزش فعلی به جای طرح تحول نیاز به مرد تحول دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به این‌که «طرح تحول نظام آموزش و پرورش به تنهایی برای رسیدن انسان‌ها به کمال انسانی کافی نیست» گفت: نظام آموزش فعلی به جای طرح تحول نیاز به مرد تحول دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در مراسم تجلیل از خادمین نماز در سالن هلال احمر سمنان افزود: در این راستا معلمان باید با تزکیه نفس و تجهیز خود به سلاح علم و معرفت به تعلیم دانش‌آموزان بپردازند و با توطئه‌های دشمنان که بیشتر از طریق ماهواره صورت می‌گیرد مقابله کنند.

وی با اشاره به این‌که «ریشه مرگ بر آمریکا در الله اکبر است» گفت: هرچه توجه انسان به خدا بیشتر باشد هرچه غیر از خداوند مانند آمریکا و امثال آن است، نزد او کوچکتر و خوارتر می‌شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به وضعیت نامناسب نماز در کشور گفت: نماز سرچشمه همه کمالات است و آموزش و پرورش، دانشگاه و حوزه در امر احیای نماز باید با هم حرکت کنند.

قرائتی افزود: توجه آموزش و پرورش به امر نماز باید ویژه‌تر از دیگر نهادها باشد و مدیران و روحانیون مدارس باید با گفت‌وگوی شخصی با دانش‌آموزان، آنان را به این امر مقدس تشویق کنند.

وی با بیان این‌که «350 نوع نماز واجب و مستحب در دین اسلام‌ آمده است» افزود: هیچ عبادتی به اندازه نماز از تنوع برخوردار نیست.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به مشکل کمبود روحانی در مدارس گفت: از روحانیون باید به نوبت در مدارس استفاده شود و آن طور نباشد که مدارس با وجود تعداد زیادی دانش‌آموز به علت کمبود بودجه از وجود روحانی محروم باشند ولی نهادهای دیگر با جمعیت کم پیش‌نماز داشته باشند.

قرائتی با انتقاد از عدم توجه به گروه‌های همخوانی اذان، گفت: در کشور ما معمولا به توسعه گروه‌های تواشیح توجه شده ولی به نماز توجهی صورت نگرفته است.

وی با اشاره به رشد ازدواج‌های دانشجویی در کشور گفت: ازدواج باید دینی باشد و زمانی که در انسان احساس نیاز به ازدواج پیش آمد باید ازدواج کند و هر زمان که آمادگی لازم را داشت تشکیل خانواده بدهد که این سن برای دختران 13 و برای پسران 18 سالگی است.

بر اساس این گزارش در این آیین از دستگاه‌های برتر در برپایی نماز تقدیر شد که در این راستا از 26 دستگاه اجرایی استان سمنان تقدیر ویژه و از 31 دستگاه به عنوان دستگاه شایسته تقدیر و از 5 دستگاه نیز به عنوان قابل قبول تقدیر شد.

انتهای پیام

کد N982086