مشاجره نمایندگان جریان المستقبل و آزاد ملی لبنان در یک برنامه زنده تلویزیونی

لبنان

قانونگذاران لبنانی از احزاب رقیب هشت مارس و 14 مارس در نشستی که به صورت زنده از تلویزیون پخش می‌شد با یکدیگر مشاجره شدید لفظی کرده و درگیر شدند؛ درگیری سیاسی که تصمیم گیری‌ها را فلج کرده و نارضایتی عمومی را تشدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از چند دقیقه مشاجره در یکی از کمیته‌های پارلمانی حول محور انرژی و مشاغل، یکی از قانونگذاران لبنانی ابتدا بطری آبی را پرتاب کرده و سپس قانونگذاری دیگر با دو تن از همکارانش درگیر شد. به سرعت این قانونگذاران را از یکدیگر جدا کرده و نشست منحل شد.

تنش‌های سیاسی در لبنان در پی تنش‌های وسیع‌تر در خاورمیانه از جمله جنگ سوریه تشدید شده است.

دولت لبنان که متشکل از احزاب رقیب است برای اتخاذ و تصویب تصمیمات به شدت تقلا کرده و بیش از یک سال است که لبنان رئیس جمهوری ندارد.

این بحران تابستان سال جاری میلادی با ناکامی دولت در رسیدن به توافقی در خصوص راه حلی برای جمع آوری و دفع زباله‌ها از خیابان‌های بیروت به اوج خود رسید.

مجادله روز دوشنبه هنگامی آغاز شد که زیاد اسود، یکی از اعضای "جریان آزاد ملی لبنان" به رهبری میشل عون نسبت به اتهامات فساد وارد شده به وزیر انرژی که از هم حزبی‌های خودش است، اعتراض کرده و با یکی از اعضای "جریان المستقبل" به رهبری سعد حریری درگیر شد.

دیگر اعضای این کمیته برای جدا کردن این قانونگذاران مداخله کردند. جریان آزاد ملی هم ائتلافی حزب الله است.

انتهای پیام

کد N982030