اتحادیه اروپا انتشار گزارش ترکیه را به تعویق انداخت

در حالیکه رییس جمهور ترکیه سفر مهمی به بروکسل، مرکز اتحادیه اروپا درباره بحران پناهجویان داشته است، کمیسیون اروپا زمان انتشار گزارش روند پیشرفت عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را به تعویق انداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، منابع اتحادیه اروپا تایید کردند که این گزارش قرار بود 14 اکتبر منتشر شود اما انتشار گزارش به تعویق افتاده است.

این منابع اروپایی اعلام کردند که برخی از اعضای اتحادیه اروپا به این مساله معترض بودند که زمان اصلی انتشار گزارش درست بلافاصله از نشست اتحادیه اروپا در 13 اکتبر است.

اتحادیه اروپا نسبت به گسترش سرکوب‌های رسانه‌ها در ترکیه منتقد است. در همین راستا تعداد افرادی که به اتهام توهین به رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه به عنوان شخص اول این کشور مورد بازجویی قرار می‌گیرند، رو به افزایش است.

در حال حاضر اروپا با بحران مهاجرت مواجه است که از زمان فروپاشی یوگسلاوی بزرگترین بحران دراین‌باره است. یک دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا در امور سیاسی این اتحادیه درباره درخواست اروپا از ترکیه برای حل بحران پناهجویان می‌گوید: اروپا در حالی به کمک ترکیه نیازمند است که کمتر از یک ماه به برگزاری انتخابات سراسری در یکم نوامبر در این کشور باقی مانده و هنوز ناآرامی‌ها در این کشور ادامه دارد.

انتهای پیام

کد N981953