پاسخ «محمدی» به سخنان بیهوده ناآگاهان درباره امامزادگان

سازمان اوقاف,امامزاده,اوقاف

رئیس سازمان اوقاف کشور گفت: باید از نظر عمرانی و فرهنگی به بقاع متبرکه توجه شود، چرا که وجود این بقاع متبرک ظرفیتی معنوی است که به آن نیاز داریم.

رئیس سازمان اوقاف کشور گفت: باید از نظر عمرانی و فرهنگی به بقاع متبرکه توجه شود، چرا که وجود این بقاع متبرک ظرفیتی معنوی است که به آن نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام علی محمدی در آئین افتتاحیه نخستین کنگره ملی امامزادگان با محوریت حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) گفت: پیامبر(ص) فرمودند: "دو امانت گرانبها در میان شما باقی می‌گذارم قرآن و اهل بیت(ع)، مادامی که به آنان تمسک بجوید هرگز گمراه نمی‌شوید".

وی ادامه داد: خدا را بر این دو نعمت شاکریم که بعد از 14 قرن از تاریخ اسلام خداوند نعمت امامت و ولایت را از طریق امام (ره) به ملت ایران عطا کرد و نظام اسلامی در سایه قرآن و اهل بیت(ع) پایه‌گذاری شد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به این‌که «به برکت انقلاب اسلامی و امام راحل و خون پاک شهدا تا حدودی قرآن از مهجوریت خارج شد و به متن زندگی مردم آمد» ادامه داد: امروز به برکت نعمت ولایت فقیه و مقام معظم رهبری برنامه‌های فرهنگی متعددی اجرا می‌شود و نسبت به خاندان عترت و اهل بیت(ع) و ذریه پاک و مطهر آنان توجه فوق العاده‌ای داشته باشیم.

محمدی با بیان این‌که «امامزادگان بزرگوار قبل از انقلاب اسلامی نیز در کشور وجود داشتند اما در مقایسه با آن دوران توجه به بقاع متبرکه بسیار بیشتر شده است» اظهار کرد: در همین راستا مقام معظم رهبری فرمودند: "بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی کشور تبدیل شود".

وی با تأکید بر این‌که «همیشه الطاف خداوند و ائمه اطهار (ع) شامل حال ملت ایران بوده است» گفت: در سال 59 در حالی که انقلاب اسلامی هنوز تثبیت نشده بود، آمریکای جنایتکار با تکبر و غرور تصمیم گرفتند از طریق صحرای طبس به ایران اسلامی حمله نظامی کنند و انقلاب را به تعبیر خودشان نابود کنند، اما از این غافل بودند که این ملت پشتوانه محکم خداوند و اهل بیت(ع) را دارند و آمریکاییان در صحرای طبس گرفتار طوفان شن و امدادهای غیبی خدا به ملت ایران شدند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به این‌که «باید به دستورات قرآن و اهل بیت(ع) عمل کنیم» افزود: این ما هستیم که به آنان نیاز داریم چرا که قرآن نور و هدایت است و کسانی که از قرآن جدا شوند زندگی او ظلمت و گمراهی است.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود اهمیت برگزاری کنگره امامزادگان را در معرفی و شناساندن آنان مهم دانست و افزود: امروز متأسفانه برخی افراد کم ظرفیت و ناآگاه می‌گویند شما امامزاده تولید می‌کنید مگر امامزاده تولید کردنی است که این سخنان بیهوده را می‌زنند.

وی با بیان این‌که «زنده نگه داشتن شعائر الهی نشانه تقوای دل است» تصریح کرد: اگر بخواهیم فرزندان و خانواده خود را در مقابل سایت‌ها و فضای مجازی حفظ کنیم تنها باید توسل به قرآن و اهل بیت(ع) کنیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تصریح کرد: باید از نظر عمرانی و فرهنگی به بقاع متبرکه توجه شود، چرا که وجود این بقاع متبرک ظرفیتی معنوی است که به آن نیاز داریم.

محمدی ضمن تسلیت فاجعه منا و محکوم کردن رفتار آل سعود، گفت: مقام معظم رهبری در پی کارشکنی‌های دولت عربستان با قاطعیت و سخنان هوشیارانه به کشور خود موجب شدند، ورق برگردد.

وی یادآور شد: با پشتیبانی از ولایت فقیه آسیبی به کشور نمی‌رسد، چراکه استکبار و دشمنان متوجه جایگاه مقام معظم رهبری شده‌اند و از این جایگاه می‌ترسند.

انتهای پیام

کد N981828