غرضی:

علنی بودن دادگاه بابک زنجانی در جهت پاسخگویی به مردم بود

دادگاه,بابك زنجاني

یک کاندیدای سابق انتخابات ریاست جمهوری گفت: حاکمیت موظف بود تا به مردم در ارتباط با فسادهای اقتصادی انجام شده پاسخ دهد و علنی برگزار شدن دادگاه بابک زنجانی نیز در همین راستا بود.

محمد غرضی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارزیابی از برگزاری علنی دادگاه بابک زنجانی مفسد اقتصادی، اظهار کرد: اکثریت مردم جامعه ایران پس از انتشار اخبارفساد در دولت گذشته، به این موضوع حساس شده و خواستار پیگیری دولت بودند.

وی ادامه داد: حاکمیت خودرا در برابر افکار عمومی مسئول می‌داند، به همین دلیل هم دادگاه مفسد اقتصادی مثل بابک زنجانی به صورت علنی برگزار شد.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: هرچند که در عرف می‌گویند چنین مراسم‌هایی باید در خفا برگزار شود تا کسانی از جنس مجرم راه و چاه را یاد نگیرند، اما من با این محاکمه علنی موافق هستم و عقیده دارم که می‌تواند روشی بازدارنده باشد.

غرضی همچنین گفت: دولت‌ها معصوم نیستند و حاکمیت نباید دولت‌ها را تأیید کند. اگر تأییدی صورت می‌گیرد باید از عملکرد خوب آنها باشد مگر نه با تعریف از اشخاص، ممکن است آنها با خود فکر کنند حالا که تأیید و تشویق شده‌اند می توانند هر کاری که می‌خواهند را انجام دهند و دیگر کسی نیست که بازخواست‌شان کند.

انتهای پیام

کد N981827