وزیر کشور وارد ژنو شد

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به منظور شرکت در شصت و ششمین اجلاس کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (اکسکام ) وارد ژنو شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بابک دین پرست قائم مقام وزیر کشور در امور بین‌الملل گفت: نشست اکسکام با حضور مقامات عالی رتبه کشورهای عضو، سازمان‌های مردم نهاد و اهداکنندگان بین‌المللی از 13 تا 17 مهر در ژنو برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: قرار است وزیر کشور علاوه بر سخنرانی در اجلاس شصت و ششم کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ( اکسکام ) با مقامات عالیرتبه کشورهای پاکستان، افغانستان و کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان دیدار و گفت‌و‌گو کند.

رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با یادآوری اینکه با ابتکار و پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران و موافقت سایر اعضا، اجلاس امسال اکسکام به موضوع پناهندگان افغانستانی اختصاص یافته است، تصریح کرد: در این نشست مسایل و معضلات پناهندگان افغانستانی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و هیات عالیرتبه کشورمان در این اجلاس بر ضرورت بازگشت داوطلبانه و پایدار توام با حفظ کرامت و عزت پناهجویان افغانستان به کشور خود تاکید دارد.

اجلاس سالانه کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان موسوم به «اکسکام» همه ساله در نیمه اول مهر ماه در مقر سازمان ملل متحد در ژنو با حضور نمایندگان کشورهای عضو برگزار می شود و مسایل مربوط به پناهندگان مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

انتهای پیام

کد N981821