"یک و نیم میلیون پناهجو تا پایان سال 2015 وارد آلمان می‌شوند"

پیش‌بینی قبلی دولت آلمان مبنی بر ورود ۸۰۰ هزار پناهجو به این کشور تا پایان امسال ظاهرا نادرست از آب درآمده و یک گزارش محرمانه فاش کرده که تعداد پناهجویانی که تا پایان امسال وارد آلمان می‌شوند به یک ونیم میلیون می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه بیلد چاپ آلمان از قول منبعی در اداره امور خارجیان این کشور که نامش فاش نشده، نوشته است، تعداد پناهجویانی که تا پایان سال ۲۰۱۵ به آلمان می‌روند، بسیار بیشتر از رقمی است که قبلا اعلام شده بود.

دولت آلمان پیش‌تر اعلام کرده بود که تا پایان سال جاری میلادی ۸۰۰ هزار پناهجو وارد آلمان می‌شوند. بر اساس گزارش روزنامه بیلد که منبع آن یک گزارش محرمانه اداره امور خارجیان آلمان است، این رقم اما تقریبا دو برابر شده و تعداد پناهجویان آلمان تا پایان سال ۲۰۱۵ به یک میلیون و نیم خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، دولت آلمان پیش‌بینی کرده که تنها از اکتبر تا دسامبر حدود ۹۲۰ هزار پناهجوی جدید وارد این کشور خواهند شد. بر همین مبنا، دولت آلمان پیش‌بینی می‌کند که تا پایان سال جاری تعداد پناهجویانی که به این کشور می‌روند، به یک و نیم میلیون نفر برسد. این رقم پیش‌تر بین ۸۰۰ هزار تا حداکثر یک میلیون اعلام شده بود.

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان، تصریح کرده که در حال حاضر پیش‌بینی رقم دقیق پناهجویان ممکن نیست چرا که به گفته او بخش قابل توجهی از پناهجویان یا از ثبت نامشان خودداری کرده‌اند یا علی‌رغم ثبت نام در یک محل، به محل دیگری رفته‌اند.

در گزارش محرمانه‌ای که منبع خبر روزنامه بیلد بوده، همچنین از احتمال بروز اختلال در تامین نیازهای اولیه پناهجویان صحبت شده است. در حال حاضر نیز تهیه وسایل اولیه ضروری مثل محل اقامت و نیازهای بهداشتی پناهجویان با مشکل روبرو شده است.

بر اساس این گزارش محرمانه، مشکل دیگری که در مورد پناهجویان وجود دارد، ساختار خانوادگی حاکم بر کشورهایی است که این پناهجویان از آنجا می‌آیند. اکثریت این پناهجویان از خاورمیانه به آلمان می‌روند و با توجه به روابط فامیلی و نیز تعداد زیاد اعضای خانواده در این منطقه، باید روی این موضوع نیز حساب شود که هر پناهجویی که به عنوان پناهنده در آلمان پذیرفته می‌شود، به طور متوسط می‌تواند چهار تا هشت نفر دیگر از اعضای خانواده‌اش را به آلمان ببرد.

انتهای پیام

کد N981717